Hlavná stránka

>

Správy

>

Nedeľná Superstar: Richard Müller predstaví novú skladbu

Nedeľná Superstar: Richard Müller predstaví novú skladbu

10.12.2009 - 14:05 | Peter Lehotský

Hosťom najbližšieho kola súťaže Česko Slovenská Superstar bude slovenský spevák Richard Müller. Poslední traja finalisti sa predstavia spolu v šiestich Richardových pesničkách, on sám zaspieva v celosvetovej premiére novinku s názvom 'Už'.


V nedeľu večer zaznejú v podaní Dominiky Starej, Martina Chodúra a Miroslava Šmajdu najznámejšie hity Richarda Müllera.

Konkrétne piesne 'Tlaková níž', 'Nebude to ľahké', 'Štěstí je krásná věc', 'Rozeznávám', 'Cigaretka na 2 ťahy' a 'Srdce jako kníže Rohan'. Ďalších osem finalistov súťaže zaspieva pieseň 'Baroko'.

Richard Müller predstaví na Superstar absolútne novú pesničku 'Už'. Autorom hudby aj textu je Richard, o zvuk sa postarali Tomáš Zubák a Peter Graus. Nejde o ich prvú spoluprácu - tá sa uskutočnila už pred viac ako desiatimi rokmi, keď spolu nahrali kontroverznú skladbu 'Nahý'.

"Už dávno som mal pocit, že by mohla prísť chvíľa, kedy by sme spolu opäť niečo spravili," vysvetľuje Richard výber spolupracovníkov na novinke. "Sú to veľmi moderne mysliaci ľudia a mám pocit, že tadiaľto by mohol kráčať aj nový, moderný Müller."

Podobne vníma obnovenú spoluprácu aj Peter Graus. "Splnil sa nám sen, že znova robíme s Richardom. Navyše povedal, že by sa chcel zvukovo vrátiť ku svojim začiatkom, keď robil album 'Bioelektrovízia', že chce urobiť dosku, ktorá bude znieť elektronicky a súčasne. Aj my sme za tých desať rokov dospeli a máme chuť robiť hity, nie alternatívne pokusy."

Ďalším silným menom v novej skladbe Richarda Müllera je Tina, ktorá sa postarala o ženský vokál. "Keď potrebujem, aby nahrávka získala sexappeal, vždy volám Tine," dodáva Graus. "Povedala, že to rada spraví aj ako anonymná vokalistka, lebo mala pocit, že chce byť súčasťou niečoho takého."

Po nedeľnej premiére na Superstar bude novú skladbu 'Už' Richarda Müllera až do Vianoc exkluzívne hrať Rádio Expres.

Informácie nám poskytla Eva Bacigalová, členka tímu Richarda Müllera.

Foto: Andrea Zvadová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti