Hlavná stránka

>

Správy

>

Ivan Tásler: "Vždy sme si hľadali cestu k ľuďom cez pesničky"

Ivan Tásler: "Vždy sme si hľadali cestu k ľuďom cez pesničky"

IMT Smile 17.12.2010 - 12:12 | Patrik Marflák

IMT Smile sa rozhodli dať bodku za rokom 2010 sériou troch koncertov v Prahe, Košiciach a Bratislave. Hoci sa v oficiálnom statuse turné prívlastok "vianočné" neobjavil, frontman kapely Ivan Tásler priznal, že jeho dramaturgiu pripravoval vychádzajúc práve z motívu Vianoc.


Hudobný scenár a aranžmány skladieb sa niesli v pokojnejšom duchu, pričom priestor dostali aj piesne na prianie fanúšikov ako Púpava alebo pomalšie veci Tá, ktorej niet, Samo od seba, či Pre túto chvíľu. Atmosféru živých vystúpení jednej z najúspešnejších slovenských kapiel podčiarkla i česká speváčka Lenka Dusilová a Richard Müller, ktorý sa objavil počas Baroka na veľkoplošnej obrazovke. "Pri zostavovaní play listu som stavil na jemnejšie, pomalšie a romantickejšie piesne," vysvetľoval Ivan Tásler na margo výberu piesní.

"Okrem toho, že sme chceli koncerty ladiť v pokojnejšej vianočnej nálade, hľadali sme priestor aj pre skladby, ktoré sme nehrali počas festivalov. V lete sme tlačili na dynamiku a energiu, no teraz bolo našim zámerom ponúknuť IMT Smile v inej polohe," dodal.

Trio koncertov však nebolo jediným darčekom IMT Smile pre fanúšikov, pretože vianočnú náladu ešte viac zvýraznili singlom Najkrajšie Vianoce. Po pobyte v Austrálii a aktuálnom tour sa I. Tásler na blížiace sa sviatky v kruhu rodiny vyslovene teší. "Keď prídem po koncerte domov, chystám sa na veľký nákup od kapusty až po klobásy. Veľmi rád varím a už sa teším, ako sa zavriem v kuchyni. Som gurmán a atmosféru Vianoc si znásobujem aj tým, že si doprajem dostatok času na varenie, či pečenie," priznal.

Rok 2010 bol v podaní IMT Smile plný povinností, čo sa premietlo do nového albumu 2010: Odysea dva a jarného turné. Po letných festivaloch odcestoval Ivan Tásler do Austrálie, kde oddychoval a cestoval. Dominantnou črtou jeho aktivít však bola hudba a z nej plynúca inšpirácia v kontexte autentickej austrálskej produkcie.

"V prvom rade som zažil príjemné koncerty na klubovej scéne, či festivaloch, kde hrali poprední domáci hudobníci. Pre mňa bolo veľmi inšpirujúce mapovať klubovú kultúru veľkomesta ako je Melbourne, ktoré ponúka úplne iný rozmer a pohľad na možnosti živého hrania, než poznáme v našich zemepisných šírkach. V tomto prípade platí, že je naozaj lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Jednoducho, fascinovalo ma prechádzať mestami, kde v každom druhom podniku hrala živá muzika," zhrnul svoje dojmy Tásler.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Imrich Makó z GRAND STUDIO.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti