Kompilačný album Back To Black: Songs from the Original Motion Picture vyjde 17. mája vo vydavateľstve UMR/Island Records. Prinesie nielen originálne piesne samotnej Amy Winehouse, ale aj skladby iných umelcov, ktorí boli pre speváčku inšpiráciou. Špeciálnym kúskom soundtracku bude absolútne nová pieseň Nicka Cavea s názvom Song for Amy.

Samotný film by sa mal do kín dostať 14. apríla. Prinesie pohľad na život a kariéru hudobnej ikony, ktorú stvárni herečka Marisa Abela. "Film a hudba v tomto soundtracku sa zameriavajú na mimoriadnu genialitu Amy Winehouse, jej bezkonkurenčnú kreativitu a surovú úprimnosť, ktorá prenikla do všetkého, čo robila," uvádza tlačová správa.

Soundtrack bude k dispozícii na 140 g čiernom vinyle, v limitovanej edícii broskyňového vinylu, na dvojitom vinyle, formáte jedného CD aj 2CD. Formáty 2LP a 2CD budú obsahovať čiernobiele fotografie zo zákulisia, ktoré zachytila Sam Taylor-Johnson počas nakrúcania filmu. Všetky fyzické formáty budú globálne prístupné od 17. mája.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)