Hlavná stránka

>

Správy

>

Hudobné leto pokračuje aj v septembri: Vyhraj lístky na festival Slovenské hrady!

Hudobné leto pokračuje aj v septembri: Vyhraj lístky na festival Slovenské hrady!

21.08.2017 - 15:00 | redakcia

Už 9. septembra sa v podhradí Červeného Kameňa uskutoční festival Slovenské hrady. Popri koncertoch Richarda Müllera, IMT Smile, ale aj kapely Olympic či Arakainu s Luciou Bílou, budú môcť návštevníci spoznať aj históriu a pozrieť si expozície hradu.


Festival Slovenské hrady nadväzuje na úspešný český festivalový projekt Hrady CZ, ktorý aj tento rok od začiatku leta zapĺňa areály okolo historických pamiatok v Čechách a na Morave priaznivcami populárnej českej a slovenskej hudby. Už po druhýkrát sa séria festivalov presúva aj k nám pod názvom Slovenské hrady.

Myšlienka spojenia letnej hudobnej zábavy a histórie na Slovensku našla svoj domov na hrade Červený Kameň. Už 9. septembra sa tam na dvoch scénach predstavia slovenské kapely Zoči Voči, Korben Dallas, Desmod, IMT Smile, spevák Richard Müller či raper Majk Spirit spolu so svojimi kolegami z H16. Slovenskú scénu doplnia česká rocková legenda OlympicTomáš Klus a Arakain s Luciou Bílou.

Šancu predstaviť sa na jednom pódiu s hudobnými legendami tento rok dostali aj mladé slovenské kapely, ktoré mali možnosť o svoje miesto na festivale zabojovať v súťaži. Víťazom sa stala kapela Instinct. Od fanúšikov festivalu a tiež svojich vlastných priaznivcov získala skupina v internetovom hlasovaní 1800 hlasov. Pre popovú kapelu, ktorá spolu funguje od roku 2011, bude koncert na festivale Slovenské hrady špeciálny navyše tým, že len deň predtým oficiálne uvedie na trh svoj nový album Na inzerát. Skupina, ktorá sa už môže pochváliť viacerými rádiovými singlami, tak divákom na Červenom Kameni ponúkne aj úplne nové skladby, ktoré doposiaľ naživo ešte nehrala. Zhodou okolností formácia práve dnes predstavila svoj nový videosingel - coververziu skladby Zlodej slnečníc od Elánu.

Festival Slovenské hrady je okrem hudobnej zábavy aj o tradíciách a histórii. Tú návštevníkom priblížia sprievodné remeselné prezentácie či tvorivé dielne, ale tiež možnosť spoznať v rámci festivalovej vstupenky expozície samotného hradu Červený Kameň. Aktuálne informácie o podujatí nájdete na stránke www.slovenske-hrady.sk.

Lístky sú k dispozícii prostredníctvom portálu Predpredaj.sk, ešte stále za zvýhodnenú predpredajovú cenu 22 eur. Na mieste potom budú vstupenky drahšie. Organizátori však pripravili zvýhodnené ceny vstupného pre deti v sprievode rodičov, ale napríklad aj seniorov, ktorí by si chceli vychutnať hudobné legendy a festivalovú atmosféru v unikátnom prostredí.

Vstupenky môžete vyhrať, ak sa zapojíte do našej súťaže na Facebooku. V hre sú 2x2 voľné vstupy a súťažiť môžete do štvrtka 24. augusta, kedy vyžrebujeme a priamo na sociálnej sieti zverejníme mená šťastných výhercov.

Hudba.sk informoval PR manažér festivalu Filip Roháček.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti