Hlavná stránka

>

Správy

>

Igor Timko sa vracia k divadlu: V novom muzikáli zavraždí Palondera!

Igor Timko sa vracia k divadlu: V novom muzikáli zavraždí Palondera!

21.09.2013 - 10:00 | redakcia

Štátne divadlo Košice pripravuje na koniec novembra premiéru nového pôvodného muzikálu Móric Beňovský. Pod vedením režiséra Milana Antola sa v úlohách hlavných predstaviteľov objavia Tomáš Palonder ako Beňovský a Igor Timko v úlohe Stepanova.


Pre lídra skupiny No Name je to návrat do jeho rodného košického divadla po 16 rokoch. Igor Timko vyštudoval herectvo a po dlhšom čase sa vracia na divadelné dosky. "Na tvorbe muzikálu sa podieľajú ľudia, ktorých prácu dlhodobo sledujem. Či už je to textár Vlado Krausz alebo režisér, producent a autor muzikálu Milan Antol, ktorý spolupracoval pri písaní hudby s talentovaným Adriánom Harvanom. Pre mňa to bola ponuka, ktorá sa neodmieta," hovorí Igor Timko. Na pódiu si zahrá v tandeme s hlavnm predstaviteľom Beňovského Tomášom Palonderom. "Naše postavy sú vo vzájomnom vzťahu ako Ježiš a Judáš. Tomáš hrá Mórica a ja Stepanova, ktorý ho zradí a zavraždí."

Slováci si postavu Mórica Beňovského spájajú najmä s legendárnym seriálom v hlavnej postave s Jozefom Adamovičom. Práve on bol pedagógom, pod krídlami ktorého Igor Timko študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici. "Jožko Adamovič prežil ostatný čas svojho pedagogického pôsobenia práve tu u nás v Košiciach a pripadala do úvahy aj možnosť, že si spolu zahráme na jednej scéne v jednom predstavení," prezradil Timko.

Premiéra muzikálu je plánovaná na 29. novembra a dovtedy čaká celý realizačný tím ešte veľa skúšok. Ako sa bude dať skĺbiť táto práca spolu s vyťaženým koncertným programom skupiny No Name? "S vedením divadla sme sa dohodli na podmienke, že moje pôsobenie v muzikáli nijako nenaruší kapelový život, takže letenky medzi Prahou a Košicami mám už dnes nakúpené až do konca novembra," dodal Igor Timko.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Lenka Slaná.

Foto: archív skupiny No Name


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti