Album Posledné veci vyšiel v máji 2022, no stále k nemu vychádzajú videoklipy. Svoj vizuál by mala postupne dostať každá z dvanástich skladieb na nahrávke. Medzi najvýraznejšie patrí pesnička Len sa neuraz, preto videoklip k nej vychádza v dôležitý deň. Dnes by mal Meky 71 rokov a určite by to s fanúšikmi oslávil na koncerte.

Autorom videoklipu Len sa neuraz je hudobný koproducent skladby Petr Marek, ktorý k vizuálu napísal scenár, režíroval ho, nakrútil aj zostrihal. Hlavnou postavou klipu je jeho čerstvo narodené bábätko. V skladbe, ktorú spoluprodukoval s Davidom Žbirkom, si líder skupiny Midi Lidi zahral aj gitarové sólo.

Petr Marek patrí roky k obdivovateľom Mira Žbirku. S Midi Lidi urobil pred rokmi coververziu skladby Do člna, ktorá prispela k rastúcemu záujmu o jeho tvorbu s Lacom Lučeničom z osemdesiatych rokov u mladej generácie.

Midi Lidi vystúpili s Mekym v televíznom programe Doupě a s hosťujúcim Davidom Žbirkom vzdali poctu Mekyho skladbám z albumov Nemoderný chalan, Chlapec z ulice a Zlomky poznania špeciálnym koncertom na festivaloch Pohoda a Metronome.

Prečítajte si tiež:

Album Mira Žbirku ovládol hudobné ceny Anděl. Premenil všetky štyri nominácie

Posledné veci Mira Žbirku sú viac než dôstojnou bodkou za jeho kariérou a dielom

Redakciu Hudba.sk informoval Rado Mešša. Správu sme upravili a doplnili.