Populárna speváčka Kristína si na konci roka pre fanúšikov okrem svojich najväčších koncertov pripravila aj vianočné prekvapenie. Má novú pesničku, z ktorej naozaj cítiť, ako veľmi miluje tieto sviatky. Odľahčený song srší pozitívnou energiou a šťastím.

Novú pesničku jej napísal osvedčený tandem - hudbu zložil Martin Kavulič a autorom textu je Kamil Peteraj. "Na túto skladbu som sa veľmi tešila, pretože naposledy som vianočnú pieseň naspievala na môj tretí album v roku 2012 a trošku mi to už chýbalo. Predstavujem vám moju novinku s názvom Vianočná jahoda. Keďže milujem Vianoce, neskutočne ma bavilo spievať, prežívať a predstavovať si krásnu atmosféru týchto sviatkov," hovorí s úsmevom Kristína.

"Na Vianoce sa vždy do éteru vyrojí mnoho pesničiek od kolied, cez duchovné až po čisto komerčné melódie, ale to nič nemení na tom, že možno stále na tému šťastných Vianoc napísať aj niečo nové. I keď tradícia - Vianoce sú sviatkami silnej tradície - až tak veľmi nepustí. Tentoraz Kristína naspievala pesničku veľmi ľahučkú, veríme, že aj pôvabnú, takpovediac do každej rodiny. Myslím, že máloktorá interpretka má v sebe taký pozitívny náboj ako ona, a tak je predpoklad že pesnička zaujme pozitívnosťou, ktorú vyžaruje," myslí si Kamil Peteraj.

Nový song speváčka zverejnila spolu s videoklipom, o ktorý sa postarala dvojica režisérov Mayo Hurajt a Roman Gregorička. Tí pre ňu nakrútili aj klip k pesničke Navždy. "Točili sme dva dni v krásnom zrube v Slovenskom raji. O styling sa postarali Jana Gavalcová a Jana Thomas. Vizáž som zverila do rúk Mirke Baluchovej. Vianoce sú pre mňa symbolom radosti, ktorú prežívame so svojimi blízkymi, keď sa spievajú vianočné koledy, pečú medovníky, pripravujú sa chutné jedlá, spoločne zdobíme stromček a zútulňujeme svoj domov krásnymi dekoráciami. Presne taká bola moja predstava o videoklipe," uzatvára s úsmevom Kristína, ktorá zverejnila aj "making of" video.


Kristína je dlhodobo jednou z najpopulárnejších speváčok u nás. Rady jej fanúšikov sa neustále rozrastajú, čoho dôkazom je i to, že aj tento rok vypredala česko-slovenské turné. Jeho súčasťou sú aj dva zatiaľ najväčšie samostatné koncerty jej kariéry na Slovensku - v Košiciach vystúpi v Angels Aréna už 22. novembra a v Bratislave v Aegon Aréne (NTC) 7. decembra.


Informácie a fotografie z nakrúcania redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Viac sa o aktivitách Kristíny dozviete na oficiálnych stránkach www.kristinamusic.sk a www.facebook.com/kristinapelakova.

Foto: Marián Kavulič

Súvisiaci interpreti: Kristína