Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name chystajú videoklip Sľuby a klubové miniturné

No Name chystajú videoklip Sľuby a klubové miniturné

23.04.2013 - 08:40 | redakcia

Známa košická skupina No Name nakrútila minulý týždeň videoklip k piesni Sľuby. Je to už štvrtý singel z ich aktuálneho albumu, ktorý pod názvom Nový album vydali v októbri 2011. Kapela nové piesne aj najväčšie hity zo svojej histórie predstaví v máji na štyroch koncertoch.


"Pieseň Sľuby v najbližších dňoch uvedieme v slovenskom a českom éteri. V tejto piesni sme sa rozhodli zhudobniť poklad slovenského jazyka a tým je slovíčko ľúbiť. Pátral som po inom jazyku, kde by sa tento špecifický stupeň lásky objavil. Ostatné jazyky majú ekvivalent mám ťa rád a milujem ťa, ale ľúbiť sa dá iba v slovenčine," vysvetľuje spevák skupiny Igor Timko.

Hlavnú úlohu v klipe si zahral bubeník Ivan Timko. "Ivan nič nenamietal a zhostil sa svojej úlohy okamžite. Na koncertoch je Ivan za bicími úplne vzadu, nech si ho teda diváci konečne užijú z prvej ruky," dodáva líder kapely Igor Timko. Režisérskej úlohy sa tentokrát zhostili Patrik Pašš a Peter Budinský. "V rámci technológie sme tentokrát využili pred kamerou nasnímané hrané fragmenty, ktoré sme v ďalšej etape postprodukčne kombinovali do živých surreálnych obrazov," uviedla pre médiá režisérska dvojica.

No Name pri natáčaní videoklipu SľubyPozrite si ďalšie fotografie z nakrúcania videoklipu Sľuby

Videoklip by sa mal dostať medzi fanúšikov ešte pred slovenským miniturné, ktoré skupina No Name pripravila na máj. Pôjde o menšie koncerty. "Kluby a kulturáky majú jedinečnú atmosféru, ten blízky, až intímny kontakt s publikom je nezameniteľný," hovorí Timko, ktorý so svojou kapelou navštívi Banskú Bystricu, Liptovský Mikuláš, Žilinu a Trenčín.

"Každé z miest, ktoré sme vybrali, má pre nás špeciálnu príchuť. V Banskej Bystrici som strávil päť rokov svojho vysokoškolského života, v Žiline som sa lúčil so slobodou, naposledy sme tam hrali deň pred mojou svadbou, v slávnom trenčianskom klube Piano budeme mať konečne premiéru, no a Liptovskému Mikulášu vystúpenie dĺžime, nakoľko sme tam veľmi dlho nehrali," vysvetľuje líder kapely.

No Name Club Tour:

22. 5. - Banská Bystrica, Ministry of Fun
23. 5. - Liptovský Mikuláš, Kultúrny dom)
29. 5. - Žilina, Dom odborov
30. 5. - Trenčín, Piano club

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Lenka Slaná.


Foto: Peter Brutovský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti