Hlavná stránka

>

Správy

>

Veľký úspech Slovenska a RTVS: Šou Zem spieva vyhrala medzinárodnú súťaž!

Veľký úspech Slovenska a RTVS: Šou Zem spieva vyhrala medzinárodnú súťaž!

22.06.2017 - 17:50 | redakcia

Presne pred týždňom sme informovali o postupu folklórnej šou Zem spieva do finále prestížnej súťaže Pitch & Play Live, v ktorej rozhoduje medzinárodná porota zložená z televíznych profesionálov. Dnes je jasné, že pôvodný slovenský televízny formát ich zaujal na toľko, že ho vyhlásili za víťaza celej súťaže.


Finále druhého ročníka súťaže Pitch & Play Live sa konalo na medzinárodnom televíznom veľtrhu NATPE v Budapešti. Formátu Zem spieva sa podarilo uspieť v konkurencii ďalších dvoch televíznych programov - do finále sa prebojoval aj slovinský program Start Up Slovenia televíznej spoločnosti POP TV a SuperYou! ruskej televízie NTV. Oba mali pritom v predfinálovom kole v kategórii non-scripted vyšší počet bodov ako folklórna šou z produkcie RTVS a spoločnosti NUNEZ NFE.

O celkovom víťazovi nakoniec rozhodla odborná porota v zložení Levina Negi (viceprezidentka pre globálne akvizície, FremantleMedia), Ökrös Gergely (programový a kreatívny riaditeľ maďarskej TV2) a Bence Trunko (kreatívny riaditeľ Paprika Latino Studios). Na prezentáciu jednotlivých formátov mal každý finalista 15 minút, počas ktorých mal presvedčiť porotu a prítomných televíznych profesionálov o tom, prečo je práve jeho formát ten najlepší. Rozhodujúcimi kritériami boli originalita, univerzálnosť a medzinárodný televízny potenciál. 

Odborná porota po vyrovnaných a kvalitne prevedených prezentáciách nakoniec rozhodla, že víťazom sa stala práve Zem spieva, ktorá vďaka triumfu v Budapešti získala možnosť prezentácie na globálnom veľtrhu NATPE v Miami. Po veľkom úspechu na domácom trhu, kde šou dosahovala rekordné čísla sledovanosti, sa tak môžeme tešiť aj z toho, že slovenskú kultúru a pôvodnú televíznu tvorbu úspešne reprezentuje aj v zahraničí.

Prečítajte si: Zem spieva: Najviac hlasov získal FS Urpín, víťazom je však samotný folklór


Text: Hudba.sk (zdroj: RTVS)
Foto: archív RTVS


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti