Spevák Iron Maiden potvrdil vydanie nového sólového albumu po takmer dvoch desaťročiach, ktoré uplynuli od vydania albumu Tyranny Of Souls. Novinka s názvom The Mandrake Project vyjde začiatkom budúceho roka. Presný dátum hudobník ešte neprezradil.

"Tento album bol pre mňa veľmi osobnou cestou a som naň mimoriadne hrdý," hovorí Bruce Dickinson, ktorého siedma sólová nahrávka znova spojila s dlhoročným spolupracovníkom a producentom Royom "Z" Ramirezom. "Roy Z a ja sme ho plánovali, písali a nahrávali roky a som veľmi nadšený, že ho ľudia konečne budú počuť."

"Ešte viac ma teší vyhliadka, že sa dostanem na turné s touto úžasnou kapelou, ktorú sme dali dokopy, aby sme album mohli priviesť k životu. Plánujeme odohrať čo najviac koncertov na čo najväčšom počte miest pre čo najviac ľudí! Čo sa týka toho, čo The Mandrake Project vlastne je... Všetko bude odhalené čoskoro!" dodal tajomne Dickinson.

Dátum vydania, obal albumu ani zoznam skladieb zatiaľ nebol odhalený. Dickinson však spustil novú webovú stránku Themandrakeproject.com, ktorá odhaľuje termíny pripravovaného turné. V rámci vizuálu k nemu pózuje spevák ako hrdina z akčného filmu. Čo sedí, pretože v roku 2015 vďaka úspešnej chemoterapii a rádioterapii úspešne prekonal rakovinu jazyka a vrátil sa na pódiá a už o rok neskôr v skvelej forme absolvoval turné s Iron Maiden k albumu The Book Of Souls (2015). V rámci neho kapela odohrala skvelý koncert aj na Slovensku.

Text: Hudba.sk (Zdroj: Nme.com)