Slovenská speváčka Ronie už o pár dní vydá svoj nový album Roniemoon, z ktorého ponúka ako ochutnávku energiou nabitý tanečný singel Déjà vu. V skladbe, ktorú produkoval Maxo Šrámek, hosťuje jeden z najpopulárnejších slovenských raperov Kali, ktorý sa predstavil aj vo videoklipe.

Ten chceli tvorcovia z Illuminate Production na čele s režisérom Martinom Mikom pôvodne nakrútiť za jeden deň, no všetko nakoniec trvalo o čosi dlhšie. Komplikáciou bola najmä lokalita petržalského podchodu, v ktorom sa museli meniť plány na poslednú chvíľu.

Všetko však dobre dopadlo a zábery, aké sa Ronie a jej tímu podarilo v Bratislave vyrobiť, sa v slovenských klipoch často nevidia. Speváčka sa na klipe podieľala kreatívne ako scenáristka a spolu s Mikom pracovala aj na strihu.

Dlho plánovaná spolupráca

Ronie priznáva, že skladba s Kalim, je pre ňu srdcovou záležitosťou. Na spolupráci sa dohodli už dávnejšie, pre raperovu vyťaženosť si však na ňu musela počkať. Verí však, že čakanie stálo za to a z výsledku je nadšená. "Všetko príde v správny čas, presne vtedy, kedy má. Je to také moje životné motto a myslím, že aj pri tejto skladbe to tak je. Malo to proste vyjsť až teraz. A preto to má možno pre mňa o to silnejšiu emóciu," priznáva Ronie.

"Kali je profesionál, takže sme len počkali, kým nahrá svoju časť a ďalej sme sa s tým hrali po hudobnej stránke my v štúdiu. V rámci klipu sme sa zhodli na prvý možný termín a v ten sa aj točilo. Kaliho sme na točení ani dlho nezdržali. Prišiel na necelé dve hodinky, odrapoval, odohral a išiel domov. Klasik, profík, jednoducho krásna a čistá práca. Presne vie, ako narábať so svojím časom," nešetrí speváčka superlatívmi na kolegovu adresu.

"S Ronie sme sa už dávno, pár rokov dozadu, dohadovali, že niečo spolu urobíme. Aj bolo už niečo rozrobené, ale kvôli mojim povinnostiam som sa k tomu nedostal. Až teraz, keď už som mal ja dokončený svoj album, sa to podarilo, z čoho sa moc teším. Viem, že natáčali dlhšie, ale ja som na pľac došiel len na potrebný čas, odrobil si, čo mal a utekal domov," hovorí o spolupráci Kali.

Ronie, videoklip Déjà vu, 2023 Zdroj: Jozef Buhaj

Speváčka Ronie pôsobí ako sólová interpretka na slovenskej hudobnej scéne od roku 2016. Za toto obdobie nahrala niekoľko autorských skladieb a spolupracovala s menami ako Tina, Majk Spirit, Rytmus, Separ, IMT Smile, Tomi Popovič a ďalší. Úspech žne aj na Balkáne, kde sa jej skladba Venus and Mars so srbským hudobníkom Aleksandrom Vidakovicom teší veľkej obľube.

Po úspechu EP Domino z roku 2019 už o pár dní predstaví nový album Roniemoon. Ten odkazuje aj na svetoznámych interpretov, ktorí ju ako speváčku formovali.

Prečítajte si: Ronie: Občas prídem na to dno, z ktorého sa odrazím práve vďaka hudbe

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Pivarčiová. Správu sme upravili.