Hlavná stránka

>

Správy

>

Toto tu ešte nebolo! Rytmus a Inekafe sa postavia proti sebe v hudobnom súboji

Toto tu ešte nebolo! Rytmus a Inekafe sa postavia proti sebe v hudobnom súboji

24.01.2018 - 17:10 | redakcia

Možno sa už niekedy stalo, že najznámejší slovenský raper a dlhodobo najpopulárnejšia domáca pop-punková kapela hrali v jeden večer na jednom podujatí, či dokonca na tom istom pódiu. Veď na slovenských festivaloch je možné všeličo. Taký koncert, aký Rytmus a Inekafe odohrajú v piatok 13. apríla v Košiciach, však určite ešte nikto z ich fanúšikov nezažil.


Na Slovensko sa totiž vracia jedinečná udalosť menom Red Bull Music SoundClash. Hudobný súboj, v ktorom o víťazovi rozhoduje sila decibelov a burcujúca masa fanúšikov, proti sebe vždy postaví značne odlišných interpretov, takže nie je núdza o nové zážitky pre fanúšikov z oboch táborov. Koncept večera tvoria štyri súťažné kolá, v ktorých si zmerajú sily dve kapely na dvoch pódiách umiestnených oproti sebe. Hudobná dramaturgia jednotlivých kôl je navyše postavená tak, aby známe skladby zazneli v takej podobe, ako ich ešte nikto nepočul. A nechýbajú ani coververzie skladieb protivníka.

V Spoločenskom Pavilóne v Košiciach sa 13. apríla proti sebe postavia dve najvýraznejšie postavy žánrov, ktorých fanúšikovia sa navzájom príliš nemusia - rapu a rocku. Na jednej strane bude stáť Rytmus so špičkovou kapelou za chrbtom a na druhej skupina Inekafe. Bude Vratko Rohoň rapovať a Patrik Vrbovský hrať na gitare? Predpredaj vstupeniek už beží, tak si uchmatnite svoj lístok už dnes a príďte sa sami presvedčiť na akciu, ktorá sa už v takomto znení a zložení nebude opakovať. Večerom bude sprevádzať Marián Čekovský a gramcom šéfovať DJ Vec

"Veľmi sa na Red Bull Music SoundClash tešíme. Je to zaujímavý koncept odskúšaný už aj vo svete. Nám to dáva zmysel, je to niečo nové - prvýkrát sa postavia proti sebe na Slovensku na profi úrovni hip-hop a rock. Je to výzva, ale zároveň je to šou. Super, že pri tom budú ľudia a bude to celé live, bomba! Ideme sa na to pripravovať tak, ako sa vždy pripravujeme na všetko - v skúšobni," povedal za celú kapelu Inekafe Vratko Rohoň.

Rytmus takisto nenechá nič na náhodu a plánuje tvrdú prípravu. "Idem do projektu Red Bull Music SoundClash hlavne preto, lebo ma to baví. Proste ma bavia takéto netradičné nápady. Tento konkrétne je o živej hudbe, na čo sa teším. Zároveň to vnímam ako nový koncept, a teda pre mňa ako novú výzvu. Pripravím sa klasicky - tvrdo a poctivo!," hovorí raper, ktorý na konci minulého roka odohral dva úspešné koncerty s orchestrom.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Rytmus a Inekafe si zmerajú sily v hudobnom súboji

Na Slovensku po šiestich rokoch 

Red Bull Music SoundClash je medzinárodný hudobný koncept. Ide o priateľský súboj v štyroch tematických kolách medzi dvomi hudobníkmi alebo kapelami reprezentujúcimi úplne odlišné hudobné žánre. V prvom kole The Cover musia hudobníci zahrať vopred vybranú coververziu. Druhé kolo The Takeover je čo najplynulejšie prebratie a dokončenie skladby, ktorú začne hrať kapela na protiľahlom pódiu.

V treťom kole The Clash musia zase umelci zahrať vlastný song, no v inom štýle, na aký sú zvyknutí. A do finálneho štvrtého kola The Wildcard si obidve strany na pódium pozvú tajného hosťa,  s ktorým spoločne odohrajú jeden zo svojich hitov. O tom, kto vyhrá jednotlivé kolá a stane sa víťazom, rozhodujú fanúšikovia. Intenzitu ich potlesku a silu decibelov bude merať hlukomer.

Vydarenú slovenskú premiéru Red Bull SoundClash majú za sebou kapely VidiekPuding pani Elvisovej. V roku 2012 si sily zmerali v Starej tržnici v Bratislave. V susednom Česku sa zatiaľ odohrali dva úspešné ročníky. Intenzitu decibelov a hlasitosť fanúšikov si vyskúšali kapely Tata BojsMonkey Business a tiež David KollerNightwork. Ďalšie zaujímavé hudobné konverzácie sa odohrali vo všetkých kútoch sveta - v Rumunsku, Nemecku, Egypte, Čile, USA, či Pakistane. Na pódiá sa proti sebe postavili umelci napríklad Cee-Lo Green a The Ting Tings.

Prečítajte si: Súboj, aký Slovensko ešte nezažilo: Vidiek to natrel Pudingu Pani Elvisovej

Biografie

História skupiny Inekafe za začala písať v roku 1995, kedy kapela vznikla v Bratislave. Pri jej začiatkoch bol aj Vratko Rohoň, jediný zo zakladajúcich členov, ktorý je v nej dodnes. Prvý štúdiový album vyšiel v roku 1998, celkovo ich vydali už sedem. Najaktuálnejším počinom je kompilácia 22 svetelných rokov (Best of 1995 - 2017), ktorá mapuje 22 rokov na scéne, obsahuje tie najväčšie hity a jednu novinku. Skupina momentálne funguje v zložení Vratko Rohoň (spev), Dodo Praženec (bicie) a Vlado Bis (basgitara).

Patrik Vrbovský, známy pod pseudonymom Rytmus, pôsobí na slovenskej hip-hopovej scéne od roku 1992. Vo svojich začiatkoch sa venoval breakdancu. V roku 2001 stál pri zrode legendárneho zoskupenia Kontrafakt, ktoré má na svojom konte štyri multiplatinové albumy. Neskôr Rytmus založil vydavateľstvo Tvoj Tatko Records a zároveň vydal debutový sólový štúdiový album Bengoro, za ktorým nasledovali ďalšie tri - Kral, Fenomen a Krstný otec. V decembri 2016 založil sublabel Pozor Records, kde sa chce venovať hlavne hľadaniu nových talentov. Prvým menom pod značkou Pozor Records sa stal v marci minulého roka raper P.A.T. (Pouličný Autor Tónov), ktorý v decembri vydal svoj debutový album s názvom 3.U.M.F.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Monika Viňanská zo spoločnosti Red Bull Slovensko. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Všetko, čo potrebujete vedieť o Red Bull SoundClash 2018 nájdete na webe redbull.sk/soundclash a na Facebooku.

Foto: Ondřej Pýcha (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti