Hlavná stránka

>

Správy

>

Juraj Hnilica a bubeníčka Nikoleta Šurinová zverejnili pieseň Svet nie je zlý

Juraj Hnilica a bubeníčka Nikoleta Šurinová zverejnili pieseň Svet nie je zlý

24.05.2020 - 19:30 | redakcia

Hudobný videoklip k novej pesničke Svet nie je zlý slovenského speváka Juraja Hnilicu a 13-ročnej bubeníčky Nikolety Šurinovej mal vyjsť pôvodne už koncom marca. Pretože však svet zasiahla pandémia, neprišlo im vhodné klip vydávať. Nakoľko sa na Slovensku aj v Česku postupne uvoľňujú vládne opatrenia, slovenskí muzikanti sa ho rozhodli vydať ako oslavnú pieseň.


"Pieseň je súčasťou nového albumu Pohni líca, ktorý som plánoval vydať 4. apríla, avšak kvôli situácii som musel vydanie odložiť na jeseň tohto roka. Taktiež pieseň mala byť vydaná ešte pred samotným krstom, ale cítili sme to tak, že by to nebolo vhodné skrz spoločenské vnímanie situácie. Povedali sme si, že by bolo super pieseň pustiť do sveta vtedy, keď opäť bude vo vzduchu cítiť pozitívnejšie naladenie a bude dôvod na oslavu," vysvetľuje Juraj Hnilica.

Veselá pop-rocková gitarovka má na prvé počutie skôr detský text, no podľa speváka je v ňom posolstvo aj pre dospelých. V piesni aj vo videoklipe hrá talentovaná bubeníčka Nikoleta Šurinová, víťazka populárnej televíznej talentovej súťaže a tiež účastníčka celosvetovo obľúbeného hudobného projektu Rockin'1000.

"Do tejto skladby som išla, pretože je energická a veselá, tak ako ja. A má krásnu myšlienku. Ešte to nie je tak dávno, čo som si myslela, že svet je ako v rozprávke a všetko musí skončiť dobre. Ale som práve vo veku, kedy začínam zisťovať, že to tak nie je. Začínam si všímať, že veľa zlého si robia ľudia navzájom. V tomto texte sa hovorí, že svet nie je zlý, iba je zopár ľudí, ktorí ho valcujú. Dobrých ľudí je veľa a s nimi je život hneď krajší. A takých si treba hľadať a obklopovať sa nimi. A život bude hneď krajší. Myslím, že v tej skladbe je krásne posolstvo. Buďme k sebe dobrí, buďme dobrí k prírode a uvidíme, že Svet nie je zlý," hovorí Nikoleta.


"S Nikou sme sa zoznámili už dávno predtým, ako vyhrala televíznu súťaž. Môj dobrý kamarát mi o nej vravel pred jedným spoločným koncertom, že ju mám od neho pozdraviť. Úprimne, keď som ju videl, bol som z nej úplne unesený. Vtedy som ešte netušil, že niekedy spolu niečo vytvoríme. Keď som skladal samotnú pieseň a pracoval som s textom, ktorý napísal Ondrej Kalamár, cítil som, že by bolo skvelé do piesne zapojiť niekoho, kto jej dodá tzv. mladého ducha. Hneď mi napadla Nika, keďže už som poznal jej štýl hrania a reálne som si to spojenie vedel predstaviť," popisuje vznik tejto spolupráce Hnilica. "Natáčanie klipu bolo veľmi zábavné a určite na to len tak nezabudnem. Mne to prišlo, že sme na jednej veľkej párty," dodáva.

Tip redakcie: Do leta to dáme! Juraj Hnilica vás naučí hrať skladbu, ktorá mu zmenila život

Videoklip ako oslava uvoľnovania opatrení

Videoklip ku skladbe Svet nie je zlý sa rozhodol vydať s oneskorením v čase, keď sa uvoľňujú vládne opatrenia na Slovensku aj v Česku. "Som nesmierne rád, že sa opäť naše krajiny začínajú kultúrne a spoločensky otvárať. Verím, že ani sa nenazdáme a na toto obdobie budeme už len spomínať ako na obdobie, ktoré nás opäť niečo nové naučilo. Dostali sme príležiťosť sa opäť nadýchnuť a taktiež aj naša Zem. Bolo by krásne, keby sme si povedali, že nás korona naučila harmonickému spolunažívaniu s prírodou. Ide o rodinnú pieseň, ktorá by mala potešiť hlavne rodiny s deťmi, a preto som moc rád, že v klipe hral okrem mňa, Nikolety a chalanov z kapely aj Nikin tatko, ktorý stvárnil kráľa," hovorí spevák.

"Celý príbeh je trochu netypický, keďže v bežnom poňatí rozprávkového príbehu je drak väčšinou braný ako negatívna postava. Tu v našom klipe, tak ako aj v celej piesni sa spieva, je to presne naopak. Veľa vecí okolo nás je mnohokrát úplne inak, ako si môžeme myslieť alebo dokonca ako nám to sprostredkujú médiá. Ja verím v dobro, aj keď niekomu to môže pripadať naivné. Verím, že svet a celá naša spoločnosť má na to, aby sme mohli fungovať v harmónii a láske. Neviem, ako dlho to bude trvať, aby sme sa k tomu dopracovali, avšak je to nutnosť, ak chceme zanechať našu Zem aj ďalším generáciám," dodáva Juraj.

Aj keď kultúru pandémia zasiahla celosvetovo najviac, interpreti už plánujú nové termíny koncertov a svojich ďalších projektov. Juraj Juraj Hnilica presunul vydanie svojho už tretieho sólového albumu na jeseň a plánuje k nemu tiež sériu koncertov na Slovensku aj v Čechách. Nikoleta Šurinová sa zase teší na jesenné koncerty Dalibora Jandu v Prahe a v Brne, kde bude hudobným hosťom.

Informácie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Robin Suchánek. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Facebook.com/durikes


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti