Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič a BuranoWski nahrali skladbu k seriálu Hniezdo. Pozrite si videoklip

Peter Bič a BuranoWski nahrali skladbu k seriálu Hniezdo. Pozrite si videoklip

25.01.2020 - 12:00 | redakcia

Titulná pieseň k novému seriálu Hniezdo má aj vizuálnu podobu. RTVS v piatok 24. januára oficiálne zverejnila videoklip k skladbe Poslednýkrát, za ktorou autorsky a hudobne stojí Peter Bič Project a Tomáš Buranovský.


Hudbu zložil ešte minulý rok v lete Peter Bič, keď kapela nahrávala svoje posledné CD Labyrint. "Mal som v zálohe jednu pieseň, ktorá sa nám nehodila na tento album, lebo bola žánrovo iná. Plánoval som ju ponúknuť ako soundtrack buď do nejakého filmu, seriálu alebo inému interpretovi, a vtedy ma oslovila RTVS, že robí nový seriál Hniezdo a chceli by titulnú pieseň," prezradil Peter Bič.


Na spoluprácu následne zavolal Tomáša Buranovského, ktorý napísal text šitý na mieru k téme seriálu. "V zásade nám v pocite, ktorý sme skladbou chceli dosiahnuť, pomohol scenár, ktorý sme si prečítali. Skladbu sme poslali režisérovi Braňovi Mišíkovi a keďže sa mu veľmi páčila, tak sa z nej stala titulná pieseň," opísal Peter Bič, ktorého teší, že Hniezdo má u divákov výbornú odozvu.

V skladbe Poslednýkrát znie nielen hlas speváčky Viki Vargovej, ale aj Tomáša Buranovského. Už niekoľko týždňov ju môžu počuť tiež poslucháči Rádia Slovensko. Videoklip bol podľa Petra Biča logickým vyústením celého procesu. Nahrával sa v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave. "Bolo to také automatické, keď sme si povedali, že by bolo fajn natočiť videoklip a použiť zábery z Hniezda. Myslím si, že to k tomu patrí, aby si ľudia spojili postavy z klipu s hlavnými postavami seriálu," vysvetlil Peter Bič.

Dramatické príbehy troch manželských dvojíc, ktorých osudy ovplyvňuje bezbranný novorodenec, môžu diváci sledovať každú nedeľu na Jednotke o 20:30.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti