Gitarový virtuóz a spevák Dávid Bílek je späť s novinkou Nanané, v ktorej hosťuje jeden z najhranejších slovenských raperov Kali a jeho dvorný dídžej a producent Peter Pann. O tom, že ide o jeho zatiaľ najchytľavejší song, svedčí aj to, že len 24 hodín po jeho vydaní sa okamžite umiestnil v top 10 slovenských Youtube trendov.

Mladý hudobník Dávid Bílek pochádza z Banskej Bystrice a len pred pár rokmi sa stal historicky prvým dvojnásobným absolútnym víťazom Slovenských konzervatórií v hre na klasickú gitaru. Zvíťazil tiež v prvom ročníku súťaže Viva ulica v rámci festivalu Viva Musica! 2017 a za jeho úspechy mu bola ministrom kultúry udelená Cena sv. Gorazda.

Vynikajúci gitarista sa zviditeľnil ešte ako talentovaný tínedžer v šou Česko Slovensko má talent a neskôr aj v speváckej súťaži SuperStar, kde všetkým predviedol, že hra na gitaru je jeho veľkou vášňou. Okrem tohto nástroja však Dávid ovláda aj svoj zamatový hlas, ako sólový spevák píše vlastné skladby a koncertuje po celom Slovensku.

Kali a Dávid Bílek, nakrúcanie videoklipu Nanané Zdroj: Martin Miko

Rok 2023 odštartoval romantickým singlom Blízko, teraz prichádza s pieňou, ktorá je opäť venovaná ženskej kráse a vyznaniam, no hudobník sa tu predstavuje v rezkejšej polohe. "Je to o pocite, keď zbadáš dievča, ktoré ťa hneď dostane do kolien a nevieš z nej spustiť zrak. Všetko sa ti na nej páči a máš chuť ju spoznať a stráviť s ňou celý večer alebo aj život," vysvetľuje tému skladby Dávid.

Na hudbe spolupracoval s producentom Petrom Pannom. Ten tiež navrhol, aby sa do skladby pripojil Kali. Celkový letný vibe novinky dotvárajú pouličné zábery vo videoklipe režiséra Martina Mika, ktoré budia dojem dovolenkovej nálady. Mladý umelec s neprehliadnuteľným účesom si okrem Kaliho pozval do klipu aj svoju priateľku, ktorá si premiérovo zahrala už vo vizuáli k Dávidovej skladbe Blízko.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Jana Trellová z Ruka Hore. Správu sme upravili.