Hlavná stránka

>

Správy

>

V Košiciach sa uskutoční prvý multižánrový protikorupčný festival Pucung

V Košiciach sa uskutoční prvý multižánrový protikorupčný festival Pucung

26.01.2016 - 09:10 | redakcia

Nadácia Zastavme korupciu organizuje svoj prvý protikorupčný festival. V sobotu 20. februára v Košiciach spoja svoje sily v boji proti korupcii na festivale Pucung známe osobnosti a hudobníci. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý hudobný program, ako aj diskusie o korupcii na Slovensku.


Prečo Pucung - protikorupčný festival? Jednoduchú odpoveď prináša Slovník slovenského jazyka: "pucovať" znamená čistiť, hrešiť, kritizovať. V spoločnosti, v ktorej je korupcia jeden z najzávažnejších problémov, je teda "Pucung" názov viac než príznačný. Účasť okrem spoluzakladateľa Nadácie Zastavme korupciu Miroslava Trnku potvrdili líder protestujúcich hokejistov Michal Handzuš, publicista Marián Leško, ombudsmanka Jana Dubovcová, teológ a publicista Michal Havran, novinári Martin M. Šimečka a Tom Nicholson a ďalší.

Headlinermi hudobného programu budú kapely ParaKorben Dallas. Na otázku, prečo spojiť tému korupcie práve s hudbou, odpovedá riaditeľ Nadácie Pavel Sibyla: "Hudba dokáže vyvolať v ľuďoch pozitívne emócie, vzbudiť v nich odhodlanie konať dobro, milovať, vrátiť im vieru, že správať sa čestne má zmysel a že pravda môže zvíťaziť. Tieto emócie by sme radi preniesli aj do boja proti korupcii. Večné utápanie sa v skepse nikam nevedie. Preto sme sa rozhodli spojiť koncerty a diskusie so zaujímavými ľuďmi na túto dôležitú tému."

Pucung sa uskutoční v sobotu 20. februára v košickej Tabačke od 15:00 a bude trvať do noci. Výťažok z festivalu bude transparentne použitý na právnu a sociálnu podporu oznamovateľov korupcie. O tom, či je "náš štát unesený" budú na festivale diskutovať česká investigatívna hviezda Pavla Holcová, publicista Marián Leško a autor knihy Gorila Tom Nicholson. Bratislavskí a košickí novinári Štefan Hríb, Konštantín Čikovský a Dušan Karolyi budú porovnávať situáciu Bratislavy a Košíc a to, kde sa kradne viac. Odvekými dilemami Dobra a Zla sa bude zaoberať teológ Michal Havran spolu s ombudsmankou Janou Dubovcovou a filozofom Fedorom Blaščákom. O svojom vlastnom boji za férovosť budú diskutovať Miroslav Trnka, Michal Handzuš a riaditeľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk.

Hudobný program sa začne hneď s otvorením festivalu koncertom sesterského dua Genius Locci a bude pokračovať večer koncertami Korben Dallas a Pary. V noci ešte vystúpi hudobník Stroon a dídžejské duo Malalata. Bude postarané aj o zábavu, a to vďaka stand-up comedy Sama Trnku a Mateja Adámyho. Celý program festivalu spolu s ďalšími informáciami je zverejnený a aktualizovaný na webstránke www.pucung.sk.

O Nadácii Zastavme korupciu

Nadáciu Zastavme korupciu založili spoluzakladateľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka a podnikateľ v reklame Michal Bláha. Jej hlavným cieľom je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Medzi jej základné programové piliere patrí osveta a vzdelávanie, pomoc oznamovateľom korupcie, podpora investigatívnej žurnalistiky a zapájanie verejnosti. Viac informácií nájdete na webe www.zastavmekorupciu.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov podujatia Petra Trnková.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti