Česká hudobná legenda Jiří Korn je na scéne už bezmála neuveriteľných 60 rokov. V piatok 17. mája oslávil jubileum 75 rokov a pri tejto príležitosti prináša svojim priaznivcom viacero hudobných noviniek.

Po rockových začiatkoch v Rebels a basgitarovej epizóde v Olympiku sa Jiří Korn stal popredným predstaviteľom prvotriedneho českého popu. Jeho obdivuhodnú umeleckú dráhu chronologicky dokumentuje 20 piesní na novom výberovom 2LP s názvom To nejlepší (1971-2024).

Fanúšikovia nájdu na novinke pestrofarebný hudobný výber - od rytmických good-timových popevkov Yvetta či Robinson cez melodicky refrénové piesne ako Žal se odkládá alebo stepovací špeciál Hotel Ritz až po suverénny kontakt so sound & dance modernou 80. a 90. rokov v podobe Karel nese asi čaj, Miss Moskva a Sisyfos. Na novej kompilácii nechýba ani skladba Té, co snídá z roku 2019 a tiež tohtoročná exkluzívna novinka Vím už svý, ktorá vznikala súbežne v češtine i taliančine.

Vysoká profesionalita, poctivé sledovanie a využívanie trendov, fascinujúca breakdancová fyzička, dokonalá pripravenosť na muzikálové úlohy - Jiří Korn a jeho nezameniteľný hlas a prejav sú trvalým významným solitérom českej hudobnej scény. Marcové uvedenie Jiřího Korna do Siene slávy Českej hudobnej akadémie je dôkazom kvalít tohto špičkového univerzála, speváka a tanečníka. Nový dvojvinyl je zároveň pri tejto príležitosti symbolickým darčekom: Jiřímu Kornovi k jeho k významnému životnému jubileu i početnému fanklubu, ktorý našiel obľubu v jeho pestrofarebnej umeleckej tvorbe.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriana Nievelt.