Hlavná stránka

>

Správy

>

Dnešný online koncert Pudingu pani Elvisovej v Košiciach bude aj s publikom

Dnešný online koncert Pudingu pani Elvisovej v Košiciach bude aj s publikom

27.05.2020 - 10:30 | redakcia

Sériu troch online koncertov s názvom Jarné dvorenie dnes ukončí vystúpenie skupiny Puding Pani Elvisovej v Košiciach. Na rozdiel od prvých dvoch koncertov skupín Billy Barman a Para, sa na tento budú môcť prvýkrát oficiálne pozrieť aj fanúšikovia pred pódiom.


"Keďže je od minulého týždňa povolená účasť 100 ľudí na kultúrnom podujatí, rozhodli sme sa, že to využijeme a dáme možnosť fanúšikom si tento koncert pozrieť aj naživo. Samozrejme, pri dodržaní všetkých hygienických pokynov. Pred pódiom umiestnime na zem značky s dvojmetrovým rozostupom, kde sa bude musieť účastník koncertu postaviť. Chceme týmto aj tak trošku poukázať na nezmyselnosť tohto rozhodnutia a dať najavo, že kultúra ešte žije, len si ju stále nikto nevšíma," hovorí za organizátorov Ján Trstenský z Grape festivalu.

Košický koncert tak bude jedným z prvých, ktorý sa po miernom uvoľňovaní opatrení vládou uskutoční aj s divákmi. Vďaka sponzorom akcie budú mať návštevníci vstup voľný, ale iba do počtu sto zaregistrovaných. Puding Pani Elvisovej odohrajú svoj koncert akusticky a nazvali ho Unpudinged.

Skladby zaznejú v úpravách s vibrafónom, o ktoré sa postará Stroon a hosťom na gitare Isobutanom. Keďže Puding má svojho basáka Viliama v zahraničí, tak ho zastúpi Peter Grečmal z budúcej kapely Nanorobot. Tento koncert bude teda po všetkých stránkach unikátny, čo umocní aj predpremiéra ešte nepočutého singla s pracovným názvom Zábradlie a nostalgická spomienka na košické časy z roku 1999 v podobe skladby Chodci.


Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Grape festivalu Denisa Chylová. 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti