Hlavná stránka

>

Správy

>

Petr Janda oslávil osemdesiatku už v predstihu krstom sólového albumu

Petr Janda oslávil osemdesiatku už v predstihu krstom sólového albumu

Petr Janda, krst albumu Asi se mi nebude chtít
Zdroj: Lucie Levá
28.04.2022 - 14:10 | redakcia

Česká hudobná legenda Petr Janda bude mať 2. mája okrúhle 80. narodeniny. Ako hlavný darček venoval sebe i fanúšikom nový sólový album s milým názvom Asi se mi nebude chtít. Novinku pokrstil v pondelok 25. apríla v pražskej reštaurácii Sladovna. Krstnými rodičmi sa stali Dalibor Gondík, Martin Dejdar, Michal Malátný a Marta Jandová.Krst albumu sa zároveň stal malou narodeninovou oslavou s kolegami, na ktorej nechýbali ani Petrovi spolupracovníci ako Jiří Stivín, Petr Vondráček či dokumentaristka Olga Špátová. Petr Janda si zároveň z krstu odniesol najvyššie ocenenie svojho domovského vydavateľstva – Legenda Supraphonu, ktoré mu odovzdala riaditeľka spoločnosti Iva Milerová. 

Na krste sa zúčastnili tiež všetci hostia, ktorí na albume hrajú, vrátane Jiřího Stivína, Petra Vondráčka, Emila Viklického a spoluproducenta albumu a bubeníka skupiny Chinaski Lukáša Pavlíka a ďalších. Spoločne s hudobníkom a textárom Ondřejom Fenclom zahral Janda niekoľko piesní, večerom sprevádzal jeden z krstných rodičov Dalibor Gondík a krstilo sa štýlovo, pivom z cvikovského pivovaru.


Petr Janda a skupina Olympic k sebe neodmysliteľne patria a tak to zostáva naďalej. Nový album je mimoriadnou udalosťou k jeho osemdesiatke. Melodické nápady nezaprú autora zhruba tisícky piesní a desiatok hitov, ktoré zložil predovšetkým pre skupinu Olympic. A predsa je sólová platňa v mnohom odlišná. Je určitým bilancovaním, obhliadnutím sa a spomienkou, ale rozhodne nie je rozlúčkou. 

"Povedal som si, že urobím dosku naprieč žánrami. A tak sa stalo. Na albume nájdete pop, rock, folk, klasiku, jazz i pesničky. Proste žánre, ktorými som do určitej miery prešiel. Keď si to vypočujete, zistíte, že to aj tak drží krásne pokope. Budem veľmi rád, ak sa vám môj album bude páčiť. Príjemné počúvanie a volume right!" odkazuje svojim fanúšikom Petr Janda, ktorý si na albume zaspieval aj s dcérou Martou Jandovou v duete Tomu dala.


Album Asi se mi nebude chtít vyšiel 22. apríla na CD so špeciálnymi bonusmi, na vinyle i digitálne. O tom, že legendárny spevák, gitarista a skladateľ má energie stále na rozdávanie, svedčí nielen nový album, ale i koncertné turné k 60. výročiu kapely Olympic. To vyvrcholí špeciálnymi koncertmi 18. a 19. novembra v pražskej Lucerne.

Vypočujte si celý album na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za vydavateľstvo Supraphon poskytla PR manažérka Adriána Čahojová. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti