V úvode roka prezradila popová speváčka v rozhovore pre Vanity Fair, že ak by to bolo iba o nej, celý život by pokračovala v písaní balád. Chce však produkovať aj hudbu, ktorá ľudí rozosmeje. A je to tu. Prichádza so zábavnou piesňou Single Soon, ktorou pozýva poslucháčov na tanečný parket.

"Už nejaký čas si pýtate novú hudbu. Keďže som s prácou na SG3 ešte úplne neskončila, chcela som vydať zábavnú pesničku, ktorú som napísala pred časom a ktorá je ideálna na koniec leta," napísala Selena Gomez odkaz svojim fanúšikom, ktorí nedočkavo čakajú na nový štúdiový album.

Na ňom nájdu pesničky, ktoré budú odzrkadľovať skutočné veci, ktorými si Selena v ostatnom období prechádza. "Je to naozaj silné, veľmi popové. Témou je vo všeobecnosti sloboda – sloboda od vzťahov, sloboda od temnoty." Zhmotnením týchto slov je práve aktuálny singel Single Soon, v ktorom vymieňa vzťah za slobodu. "Mám to urobiť po telefóne? Mám mu nechať malý odkaz vo vrecku kabáta? Možno len zmiznem," spieva v ňom.

Novinku zverejnila Selena Gomez spolu s videoklipom, v ktorom sa nakoniec rozišla sa so svojím partnerom prostredníctvom odkazu zanechanom na stole. Následne sa obliekla do žiarivých minišiat a vyrazila v ústrety zábave už ako slobodná žena v spoločnosti kamarátok. "Vyberám si tieto šaty. Skúšam tieto topánky. Pretože čoskoro budem slobodná," zaznie v bezstarostnom refréne.

Single Soon je prvou zverejnenou piesňou Seleny Gomez takmer po roku. Minulý rok vydala skladbu My Mind & Me, ktorá uvádzala rovnomenný "surový a intímny" dokument, ktorý priblížil jej hudobnú cestu. Teraz jej fanúšikovia očakávajú albumového nasledovníka nahrávky Rare z roku 2020.

Autorka: Miroslava Rabčanová (zdroj: Billboard.com)

Súvisiaci interpreti: Selena Gomez