Pharrell Williams pripravuje životopisný film Piece by Piece. Rozhodol sa, že nechce, aby išlo o tradičný film. Vymyslel niečo iné. Oslovil skupinu Lego Group, ktorá mu pomôže pretaviť jeho víziu do reality. V hlavnej úlohe budú lego kocky, ktoré vyskladajú celý príbeh amerického umelca. Animovaný film dorazí do kín 11. októbra.

Pripravovaný film sľubuje "jedinečný filmový zážitok, ktorý zachytáva kúzlo a brilantnosť kreatívneho génia Pharrella Williamsa. Piece by Piece, vyvinutý na základe jeho jedinečnej vízie, vzdoruje žánrom a očakávaniam a prenesie divákov do sveta LEGO, kde je všetko možné," uvádza spoločnosť Lego Group v oficiálnom vyhlásení. Režisérom filmu je držiteľ Oscara Morgan Neville, produkujú ho Neville a Catrin Rogers, spolu s Pharrellom Williamsom, Mimi Valdés a Shani Saxon.

Myšlienka natočiť takýto druh animovaného filmu sa zrodila pred niekoľkými rokmi. "Pred piatimi rokmi ma oslovil Pharrell Williams s myšlienkou pomôcť mu vyrozprávať jeho príbeh prostredníctvom animácie Lego. Bol to jeden z tých vzácnych momentov, kedy som v sekunde vedel, že toto je cesta, ktorou chcem ísť. Som vďačný našim partnerom vo Focus Features a v Lego Group za ich vieru v našu bláznivú misiu. Zhromaždili sme neuveriteľný tím kreatívnych spolupracovníkov, aby sme pomohli vytvoriť nový typ filmu. Nemôžem sa dočkať, až to ľudia uvidia," prezradil Morgan Neville.

"Keď som mal tú bláznivú víziu rozprávať tento príbeh prostredníctvom kociek LEGO, nevedel som si predstaviť lepšieho partnera ako Morgan. Je legendou," povedal Pharrell Williams. "Som vďačný za to, že Focus chcel s nami spolupracovať, a je mi cťou zdieľať to so svetom a priviesť ľudí do môjho vesmíru. Stavanie z kociek LEGO nás povzbudzuje, aby sme nasledovali svoju predstavivosť... Kto by si myslel, že hranie sa s týmito hračkami v detstve sa rozvinie do filmu o mojom živote. Je to dôkaz, že to dokáže aj ktokoľvek iný."

"Pharrell je skutočný vizionár a je niekým, kto neustále posúva hranice toho, čo znamená kreativita, niečo veľmi blízke nášmu srdcu tu v Lego Group. Veríme, že LEGO kocka je dokonalým kreatívnym médiom, ktoré ľuďom umožňuje stavať, rozostavať a prestavať toľkými spôsobmi, koľko si len dokážu predstaviť, čo odzrkadľuje, ako Pharrell neustále inovuje svoj vlastný život," dodáva spoločnosť Lego Group.

Text: Hudba.sk (zdroj: Lego.com)