Hlavná stránka

>

Správy

>

Matej Koreň zažíva v melancholickej novinke Snívam rozchod s osudovou ženou

Matej Koreň zažíva v melancholickej novinke Snívam rozchod s osudovou ženou

29.08.2019 - 09:10 | redakcia

Spevák Matej Koreň pripravuje sólový album, ktorý sa dostane na trh už túto jeseň. Už minulý rok prekvapil spoluprácou s hudobno-textárskou dvojicou Henrich Leško a Marek Maďarič, ktorá sa autorsky podpísala aj pod melancholickú novinku Snívam. Tú Koreň naspieval spolu s Michaelou Husárovou alias M.U.S. Video k nej zverejní hudobník v najbližších dňoch.


Pomalá a melancholická skladba Snívam hovorí o nálade muža po rozchode s osudovou partnerkou, ktorá od neho odišla a spálila všetky mosty. "Každý rozchod je náročný a človek má pocit, že práve ten posledný je najťažší. Snívam bude na albume poslednou skladbou a vidím v tom určitú symboliku, že po dopočúvaní albumu je to ako koniec vzťahu. Zostáva len sen," hovorí Matej Koreň.

Matejovou partnerkou v skladbe Snívam je speváčka Michaela Husárová, ktorá je širšej verejnosti známa najmä z posledného ročníka súťaže The Voice Česko Slovensko, kde sa v tíme Jany Kirschner prebojovala až do finále. S vlastným projektom M.U.S vydala v júni svoj debutový album Me.

"Michaelu poznám už dlhšiu dobu, stretli sme sa dávno pred jej účinkovaním v televíznej šou. Jej hlas považujem za jeden z najzaujímavejších u nás. O to viac si cením, že súhlasila so spoluprácou a svoj hlas prepožičala aj skladbe Snívam," vysvetlil Koreň.


"Otextovať túto Henrichovu skladbu nebolo jednoduché. Pôvodne som na ňu napísal text o starom psovi, ktorý verne čaká svojho pána. No nepáčil sa mi. V štúdiu, pri jednej debate s Matejom a Henrichom o tejto skladbe, mi zrazu zišlo na um slovné spojenie - Snívam o tvojich snoch. Od toho sa potom odvinul celý text pesničky," prezradil o vzniku skladby autor textu Marek Maďarič.

Matej Koreň si v ostatnom období videá k skladbám vytvára zväčša sám. Aj novinka Snívam má dve videopodoby. Prvá je záznamom zo štúdia LVGNC, v ktorom účinkujú Matej, Michaela a doprovod na klavíri hrá autor hudby Henrich Leško. Oficiálny videoklip k skladbe bude zverejnený v priebehu nasledujúcich dní.

"Obidve videá k piesni som pripravil tak, aby pôsobili starým dojmom, ako starý film, ako niečo, čo je nenávratne preč. Skrátka, aby aj zo samotného videa išiel rovnaký pocit ako zo skladby, aby obraz umocnil skladbu ako takú," uzavrel spevák.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Andrea Čurná. Text správy sme upravili.

Titulná foto: Martin Fridner


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti