Štyri mesiace po vydaní albumu Subtract oznámil Ed Sheeran ďalší tohtoročný album s názvom Autumn Variations. Ten sa ešte ani nestihol dostať na pulty predajní a už otvorene hovoril o jeho živej verzii, ktorú tajne nahrával priamo v domovoch svojich nič netušiacich fanúšikov. Dnes je ten deň, kedy vychádza štúdiová verzia Autumn Variations a štedrosť anglického interpreta ešte nekončí.

Pár hodín pred jeho vydaním informoval fanúšikov, že chystá špeciálne albumy zamerané na každé jedno ročné obdobie. "Mám v pláne urobiť Summer Variations, Spring Variations a bude aj Winter Variations," odhalil svoje plány. "Ale to nie je to, čo príde po Autumn Variations," napínal svojich priaznivcov Sheeran. "Máme pripravenú veľkú popovú nahrávku," šokoval.

Aktuálny album Autumn Variations vyšiel prostredníctvom jeho vlastných Gingerbread Man Records. Na ploche štyridsiatich deviatich minút prináša štrnásť nových skladieb, ktorých autorom je výlučne Ed Sheeran. Produkoval ho, rovnako ako májovú nahrávku Subtract, Aaron Dessner z The National. "Minulú jeseň som zistil, že moji priatelia a ja prechádzame mnohými životnými zmenami. Po letných horúčavách sa všetko buď upokojilo, ustálilo, rozpadlo, vyvrcholilo alebo implodovalo."

"Písanie piesní mi pomohlo pochopiť moje pocity a vyrovnať sa s tým, čo sa deje, a keď som sa dozvedel o rôznych situáciách mojich priateľov, napísal som piesne, niektoré z ich perspektívy, niektoré z mojej, aby som zachytil, ako sme sa oni a ja pozerali na vtedajší svet. Medzi skľúčenosťou, depresiou, osamelosťou a zmätkom boli vrcholy zamilovanosti a nových priateľstiev," približuje čerstvý štúdiový album Ed Sheeran.

Tip: Choroba, smrť a depresia na novom albume Eda Sheerana. Víťazom sa však napokon stala láska (a nuda)

Autorka: Miroslava Rabčanová