Kapela Sám Sebou v spolupráci s doposiaľ poslednou víťazkou SuperStar Barborou Piešovou vydávajú spoločný vianočný singel s názvom Na Vianoce, ku ktorému interpreti zverejnili videoklip natočený na chate.

"Prvotný nápad pre vytvorenie vianočnej skladby som dostal pred rokom na Vianoce. Melódiu piesne som si nahral na telefón, no až niekedy v septembri tohto roku sme sa spolu s naším textárom Ferim Pavolom do toho pustili. Myslím, že sa nám podarilo vytvoriť krásnu pieseň, s peknou myšlienkou, že rodina a priatelia sú ten najväčší vianočný darček," hovorí spevák kapely Matúš Fifik.

V skladbe hosťuje speváčka Barobra Piešová. "Baške sme napísali na instagrame, či nemá zájem si spolu s nami zaspievať. Poslali sme jej demo verziu skladby, ktorá sa jej páčila a o pár dni sme sa už stretli v štúdiu. Musím povedať, že Baška to zaspievala výborne a pieseň posunula na úplne iný level. Čo je hlavné, že sme si veľmi sadli aj ľudsky, čiže celá táto spolupráca bola úplne spontánna vo výbornej priateľskej atmsofére," pokračuje Matúš.


O videoklip sa postaral talentovaný Raymond Petrík. "Klip sme natáčali na chate, kde sme si už takto vopred vytvorili vianočnú atmosféru. Rajo spolu so svojou priateľkou Viki vytvorili krásny videokip, ktorý zachytáva to podstatné na Vianociach. Celkovo túto spoluprácu hodnotíme veľmi pozitívne a dúfame, že sa bude videoklip ľuďom páčiť," dodal Matúš Fifik.

Kapela Sám Sebou pochádza z Jamníka a na konte má 4 štúdiové albumy. Kapelu tvoria bratia Fifikovci Matúš a Marek, bratranec Róbert Faith a textár František Pavol. Medzi najväčšie hity kapely patria skladby V šťastí aj nešťastí, Znova sa zamiluj, Na čom záleží či Mám ťa rád, ktoré dosiahli niekoľko miliónové videnia na YouTube.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Matúš Fifik. Text správy sme upravili.

Foto: Patrik Novotný