Hlavná stránka

>

Správy

>

Mukatado dnes v Slovenke roka predstaví olympijskú hymnu

Mukatado dnes v Slovenke roka predstaví olympijskú hymnu

30.05.2012 - 11:28 | redakcia

Skupina Mukatado dnes večer vystúpi ako hudobný hosť v programe Slovenka roka, ktorý v priamom prenose odvysiela Jednotka RTVS. Na slávnostnom odovzdávaní cien pre najvýraznejšie ženské osobnosti vystúpi aj skupina No Name s českou popovou divou Luciou Bílou.


Kapela Mukatado len pred pred niekoľkými týždňami predstavila svoju novú pesničku Všetko sa dá, ktorá je oficiálnou skladbou slovenského olympijského tímu na olympiáde v Londýne. Banskobystričania ju predstavia prvýkrát naživo už dnes večer. Odovzdávanie cien Slovenka roka začína o 20:00.

"Na dnešný večer sa teším. Program sa koná v Slovenskom národnom divadle a o to viac som rada, že máme možnosť zahrať si v takých krásnych priestoroch," povedala Janka Kozáková, speváčka skupiny Mukatado. Kapela práve finišuje s prípravami druhého CD, ktoré vydá na jeseň tohto roka.

Mukatado - Všetko sa dá

Vystúpenie v programe Slovenka roka potvrdila aj skupina No Name. Košičania predstavia duet Ženušky, ktorý nahrali s Luciou Bílou. Pred divákmi ho spoločne zahrajú vôbec po prvýkrát.

"Veľmi sa teším, že spoločne urobíme aj posledný tretí krok našej vzájomnej spolupráce na tejto skladbe. Tým prvým bolo samotné nahratie pesničky, tým druhým nakrúcanie spoločného videoklipu s Luckou a ten tretí krok – patrí sa spolu ukázať aj na jednom pódiu," vysvetľuje spevák a líder skupiny Igor Timko, ktorého ponuka od organizátorov ankety potešila o to viac, že ide o pieseň, ktorá je "výsostne o ženách".

Skladba Ženušky bola vlani prvým singlom z aktuálneho albumu No Name s názvom Nový album (2011). Nedávno bol do slovenského rádiového éteru nasadený ďalší, v poradí tretí singel s názvom Svetlo.

No Name a Lucie Bílá - Ženušky

Informácie pre Hudba.sk poskytli Andrea Pivarčiová za skupinu Mukatado a Lenka Slaná za skupinu No Name.

Foto: Lukáš Kimlička


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti