Hlavná stránka

>

Správy

>

Lukáš Adamec zverejnil videoklip k romantickej piesni Áno, rozumiem

Lukáš Adamec zverejnil videoklip k romantickej piesni Áno, rozumiem

videoklip Áno, rozumiem, 2022
Zdroj: jakobyfilms.cz
30.05.2022 - 13:30 | redakcia

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil video k skladbe Áno, rozumiem, ktorá chytí za srdce. Čiernobiely klip podčiarkuje jemnosť a cit, ktoré piesni vdýchol. Novinka je už piatou pesničkou z albumu ...na lepšie časy... (2021), ktorá sa dočkala vizuálnej podoby.Autorom piesne Áno, rozumiem je samotný Lukáš Adamec, ktorý vytvoril jej hudobný základ a napísal text. "Pieseň vznikla v mojej hlave, teda jej hudobná časť už veľmi dávno, dokončiť hudbu mi pomohol Tomi Okres. Textovo som ju ukončil niekedy pred rokom a na album sa dostala ako jedna z posledných zvažovaných, keďže ide o osobnejšiu záležitosť," priznáva spevák.

"Vždy som vedel, že to musí byť romantická pieseň a niečo, čo bude až osobné, a tak sa aj stalo. Mám mnoho piesní o láske, ale táto je špeciálna. Chcel som napísať pieseň o tom, ako získavam ženu, po ktorej veľmi túžim, ale už ma pozná a vie, kto som. Na to postačilo predstaviť si, že nie som so svojou priateľkou. Pri písaní tohto textu som si uvedomil, že nie som ľahký oriešok a že už mám niečo za sebou, a niečo si ťahám aj so sebou. Isto sa do tohto pocitu vedia vcítiť mnohí a možno aj mnohé... Odkaz je jasný, láska nepozná prekážky a treba za ňou ísť," odhaľuje Lukáš posolstvo piesne.


Pesnička, ako aj časť albumu, sa nahrávala v štúdiu Klakson v Lipanoch. "Aranžérsky a produkčne mi ju pomohol dotvoriť Tomi Okres. Nahrali sme ju spolu s rôznymi významnými inštrumentalistami, s ktorými som už spolupracoval aj v minulosti," približuje Adamec.

Prečítajte si rozhovory: 

Lukáš Adamec: Na Slovensku je oveľa ťažšie byť rockovou než popovou ikonou

Tomi Okres z Chinaski: Klasický "sideman", ktorý už nemá problém byť viac videný

Ako by mal videoklip k piesni Áno rozumiem vyzerať, mal Lukáš jasné od začiatku. "Videoklip je vykreslenie môjho vyznania. Vždy som chcel čiernobiely videoklip, ktorý bude k songu, ktorý pre mňa niečo znamená a má hĺbku. To v klipe zachytené je. Pokoj, úprimnosť, uvedomenie, láska, radosť, nádej," vysvetľuje spevák jednoduchosť a čistotu videoklipu, ktoré umocňujú sentiment piesne.

Samotné nakrúcanie prebehlo v ateliéri v Prahe. Výrobu klipu mal na starosti Jakub "Mahdies" Mahdál, šikovný režisér, kameraman, a zároveň aj gitarista. "Mahdies má podľa mňa obrovský zmysel pre atmosféru. Páči sa mi jeho robota. Kráska z klipu sa volá Juliana Adakoto a je to modelka pôvodom z Madagaskaru, ktorá žije a zároveň študuje v Prahe. Veľmi milé a krásne dievča, ktoré do atmosféry klipu prinieslo správny vibe," predstavuje spevák dievčinu, ktorej vo videoklipe vyznáva svoje pocity.

Skladba je z albumu ...na lepšie časy..., ktorý Košičan vydal v decembri 2021 po takmer piatich rokoch od svojho dlhohrajúceho sólového debutu. Na nahrávke sa nachádza 13 skladieb vrátane duetov s českou stálicou Annou K či speváčkou Luciou Gibarti. Lukáš doposiaľ fanúšikom ponúkol videoklipy k piesňam Tancuj mi, Najviac, Život je boj a Zmiluj sa. To však nie je všetko. "Už čoskoro zverejníme lyric video k ďalšej z albumových piesní, ktoré bude tiež z dielne Jakuba Mahdála. Samozrejme, by som rád dal 'tvár' ešte pár piesňam z albumu, o ktorých si myslím, že si to zaslúžia," približuje ďalšie plány Lukáš Adamec.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti