Hlavná stránka

>

Správy

>

Rolling Stones chcú žalovať Trumpa, že používa ich pesničky na zhromaždeniach

Rolling Stones chcú žalovať Trumpa, že používa ich pesničky na zhromaždeniach

30.06.2020 - 08:30 | redakcia

Britská rocková skupina The Rolling Stones v nedeľu pohrozila americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi právnou žalobou, keďže aj napriek príkazu na zastavenie činnosti používa na svojich predvolebných zhromaždeniach jej piesne. Informovala o tom agentúra AP.


Kapela vo vyhlásení spomenula, že jej právny tím spolupracuje s organizáciou na ochranu hudobných práv BMI s cieľom zastaviť používanie jej materiálov v Trumpovej predvolebnej kampani.

"Neoprávnené používanie piesní predstavuje porušenie licenčnej zmluvy. Ak Donald Trump bude toto oznámenie ignorovať a naďalej ich bude používať, bude čeliť žalobe za porušenie embarga a prehrávanie hudby, na ktorú nemá licenciu," uviedli The Rolling Stones vo vyhlásení. Kapela sa na Trumpa sťažovala už počas jeho kampane v roku 2016, keď použil jej pesničky na vyburcovanie davu na zhromaždeniach.

Iní umelci sa tiež sťažovali na to, že sa ich hudba spája s Trumpovými podujatiami. Napríklad rodina zosnulého rockového hudobníka Toma Pettyho uviedla, že vydala príkaz na zastavenie činnosti, keď Trump použil v Tulse jeho skladbu I Won't Back Down. Vo svojom vyhlásení rodina spomenula, že Trump nebol oprávnený, aby použil túto pieseň na svoju kampaň: "Tom Petty a jeho rodina boli odjakživa proti rasizmu a akejkoľvek diskriminácii. Tom Petty by nikdy nebol chcel, aby sa jeho pieseň použila v nenávistnej kampani, pretože rád spájal ľudí."

Kanadský hudobník Neil Young v roku 2018 tiež ostro kritizoval Trumpa, keď zistil, že napriek jeho želaniu použil jednu z jeho piesní na stretnutí voličov.

Zdroj: TASR
Foto: Bob Self/The Florida Times-Union via AP


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti