Hlavná stránka

>

Správy

>

Úspešné spojenie pokračuje: Desmod a Cigánski diabli opäť vyrazia na turné

Úspešné spojenie pokračuje: Desmod a Cigánski diabli opäť vyrazia na turné

30.11.2018 - 10:00 | redakcia

Koncertná spolupráca dvoch zdanlivo nespojiteľných skupín, ktoré na prelome rokov 2012 a 2013 spoločne obišli celé Slovensko, mala veľký úspech. Po viac než šiestich rokoch si to kapely na jar budúceho roka zopakujú a fanúšikovia sa tak opäť môžu tešiť na temperamentnú šou plnú hitov, samozrejme s úplne novým setlistom.


Turné s jednoduchým názvom Cigánski diabli a Desmod 2 je spojením jednej z najpopulárnejších slovenských pop rockových kapiel so svetovo uznávaným etno orchestrom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity Desmodu, v ktorých zaznejú bravúrne sóla cimbalistu Ernesta Šarköziho, huslistu Štefana Banyáka a klarinetistu Zoltána Grunzu. Repertoár Cigánskych diablov zase doplnia rockové aranžmány Desmodu a spev Mária "Kulyho" Kollára.

Skupiny sa predstavia v siedmich slovenských mestách od Prešova až po Bratislavu. Lístky sú už v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Ako to vlastne celé začalo?

Vznik tejto netradičnej spolupráce približuje speváčka a violončelistka Cigánskych diablov Silvia Šarköziová. "V roku 2011 mal náš orchester výročný koncert a jedným z našich hostí bol aj Kuly. Odohrali sme s ním hit Vyrobená pre mňa, a práve od tohto času spoločným rozhodnutím vzniklo naše netradičné spojenie rock & etno. S chlapcami z Desmodu sme dnes kamaráti, sme si v mnohom podobní. Majú podobný zmysel pre humor ako my, majú radi podobnú hudbu ako my, aj preto sme si od začiatku sadli," prezradila .

Prvé spoločné turné oboch formácií, ktoré prebehlo od novembra 2012 do januára 2013 zožalo obrovský úspech a nadšení diváci v každom meste odmenili skupiny niekoľkonásobným standing ovation. "Máme ich veľmi radi, Cigánski diabli sú úžasní ľudia a úžasní muzikanti, a sú to neskutoční improvizátori. Majú radi srandu a humor, dajú sa na všetko nahovoriť. Bude to opäť energické spojenie, veľmi sa teším najmä na naše pódiové battle. Z našich skladieb určite zahráme aj najnovšie skladby ako Chýbanie, Anjel, Vŕba, či Nevrav mi aký som," teší sa na turné líder Desmodu Mário "Kuly" Kollár.


Obojstranné prepojenie počas celého večera

Pri spojeniach dvoch žánrovo rozdielnych hudobných telies často dochádza k tomu, že sa na pódiu väčšinou striedajú a spoločne hrajú len pár pesničiek. V tomto prípade je to inak a obe kapely odohrajú na turné spolu až 90 percent vystúpenia. Cigánski diabli zahrajú s nitrianskymi hudobníkmi ich skladby a Desmod zase ozvláštni tie "diabolské". Takmer celý repertoár oboch zoskupení bude vďaka predošlej spolupráci a poctivému spoločnému skúšaniu vzájomne prepojený a tešiť sa môžete aj na duety Kulyho a Silvie Šarköziovej.

"Naše turné s Desmodom je takou čerešničkou na torte a hlavne dôkazom toho, akú filozofiu razíme v našich projektoch a tou je spájanie hudobných žánrov. Skladby ako Montiho Čardáš alebo Lavíny mnohí považovali za nehrateľné v spoločnej interpretácii s rockovou kapelou, alebo naopak s cimbalovkou. A práve tieto skladby mali na predchádzajúcom turné obrovský ohlas. Sme radi, že sa nám darí búrať bariéry medzi jednotlivými hudobnými žánrami a naopak stavať mosty a prepájať naoko nespojiteľné," konštatuje huslista Štefan Banyák. "Zaznejú aj dlho utajované spoločné novinky, ktoré si zatiaľ nechávame pod 'pokrievkou'," uzatvára trochu tajomne kapelník Cigánskych diablov Ernest Šarközi.

Cigánski diabli sa na turné vyberú v klasickej zostave: Ernest Šarközi (cimbal), Silvia Šarköziová (spev, violončelo), Štefan Banyák (prvé husle), Jozef Farkaš (viola), Zoltán Grunza (klarinet, tárogató) a Róbert Fehér (kontrabas). Desmod zahrá v zložen&iacu Mário "Kuly" Kollár (spev), Dušan Minka (basová gitara), Richard Synčák (gitara), Rasťo Toman (gitara), Ján Škorec (bicie) a Martin Cibulka (klávesy).

Termíny turné Cigánski diabli a Desmod 2:

1. 3. 2019 - Liptovský Mikuláš
2. 3. 2019 - Košice
3. 3. 2019 - Poprad
4. 3. 2019 - Prešov
7. 3. 2019 - Trnava
9. 3. 2019 - Bratislava
15. 3. 2019 - Nitra

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti