Hlavná stránka

>

Správy

>

Team chce byť na tomto turné lepší, ako kedykoľvek predtým, tvrdí Dušan Antalík

Team chce byť na tomto turné lepší, ako kedykoľvek predtým, tvrdí Dušan Antalík

31.01.2019 - 09:30 | redakcia

Skupina Team s Paľom Haberom ohlásili po troch rokoch nové turné, ktoré umožní fanúšikom po celom Slovensku opäť si vychutnať ich nadčasové hity. V týchto dňoch pracujú na výbere skladieb, ktoré sa objavia v setliste. O prípravách veľkolepého turné informuje zakladajúci člen a kľúčová osobnosť skupiny Dušan Antalík.


Turné sa začne za riekou Moravou, na Slovensko pricestujú Paľo Habera a Team v druhej polovici júna. "V súčasnosti pripravujeme a vyberáme repertoár. Tak ako vždy, chceme pripraviť aj niečo, čo nebolo na tom predchádzajúcom turné - či už ide o výber pesničiek alebo úprava niektorých do takej koncertnej podoby, ktorá bude odlišná od tej, ako ich poznajú fanúšikovia zo štúdiových nahrávok. Chceme byť lepší, ako kedykoľvek predtým," uviedol gitarista a skladateľ Dušan Antalík.

O kapelníkovi Teamu je známe, že viacero nástrojov v štúdiových nahrávkach skupiny nahrával sám. Naživo je však samozrejme potrebná plnohodnotná zostava, čo je základom kvalitného koncertného zážitku. Na predchádzajúcich turné sa kapele osvedčilo, keď pribrala do zostavy druhého gitaristu a frontman sa mohol venovať iba spevu a komunikácii s publikom.

"Dúfam, že to vyjde tak ako pred troma rokmi. Teda, že pôjde s nami bubeník Marcel Buntaj, ktorý mal teraz zdravotné problémy a všetci mu držíme palce, aby ich prekonal. Opäť bude súčasťou koncertnej zostavy gitarista Matej Morávek, vďaka čomu 'odbremení' Paľa a ten sa bude môcť naplno venovať spevu a kontaktu s divákmi," priblížil Antalík.

Paľo Habera a Dušan Antalík, TeamPaľo Habera a Dušan Antalík

Doprajú si aj generálkový týždeň na doladenie detailov

Napriek tomu, že do začiatku turné zostáva ešte pár mesiacov, prípravy v týchto dňoch dostávajú ďalší rozmer. Od samotného rozhodnutia ísť na turné, plánovania miest a dátumov a výberu repertoáru je potrebné, aby sa účinkujúci venovali aj technickej stránke turné.

"Okrem usilovného cvičenia pesničiek nás čakajú rokovania s firmami, ktoré budú zabezpečovať zvuk, svetlá a aj personálne zabezpečenie turné, vytvorenie kompletného štábu ľudí, ktorý potrebujeme na to, aby všetko bolo tak, ako má byť a na čo sú už naši fanúšikovia zvyknutí. Dôležitou súčasťou bude aj príprava svetelného dizajnu," vysvetlil hudobník, čo všetko musí skupina stihnúť predtým, ako sa po prvýkrát na šnúre postaví na pódium.

Samotné prípravy pôjdu do svojho finále viac ako mesiac pred prvým koncertom na Slovensku. "Všetko vyvrcholí začiatkom mája, kedy budeme týždeň v Třinci. Prenajali sme si tam halu, aby sme si komplet všetko naskúšali. Budeme mať teda aj to, čo poznajú divadelníci - generálkový týždeň. Ten zakončíme prvým koncertom, na ktorý nadviaže česká a moravská časť turné. No a potom sa už budeme tešiť iba na slovenské mestá," dodal na záver Dušan Antalík. Slovenská časť turné odštartuje 20. júna v Prievidzi.

Habera & Team 2019 Tour:

20. 6. - Prievidza, Zimný štadión
22. 6. - Nitra, Amfiteáter
27. 6. - Poprad, Zimný štadión mesta Poprad
29. 6. - Martin, Amfiko
4. 7. - Košice, Amfiteáter
9. 11. - Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu 

Koncerty majú jednotné začiatky - zimné štadióny o 19:30, amfiteátre o 20:00. 

Vstupenky:  

Dušan Antalík sa narodil 19. februára 1958 v Martine. Skupinu Team založil v roku 1980 a nahral s ňou desať štúdiových a dva koncertné albumy. Je autorom hitov ako Malá nočná búrka, Ženská menom Panika, Ženy v bielom či Óda na tie cesty po tele. Nahral tiež dva sólové albumy a pôsobí aj v projektoch Aeroc Therapy a Stage Meridian. Rovnako ako Pavol Habera je držiteľom titulu inžinier.

Prečítajte si: Dušan Antalík je silný aj bez Teamu. Na druhej sólovke prekvapuje inováciami

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti