Hlavná stránka

>

Správy

>

Snoop Dogg sa chce dostať do Rock'n'rollovej siene slávy. S reggae albumom

Snoop Dogg sa chce dostať do Rock'n'rollovej siene slávy. S reggae albumom

31.03.2013 - 10:20 | redakcia

Americký raper Snoop Dogg si myslí, že jeho pripravovaný reggae album s názvom Reincarnated z neho spraví skutočnú hudobnú ikonu a pomôže mu dostať sa do Rock'n'rollovej siene slávy. Štyridsaťjedenročný raper to uviedol v rozhovore pre magazín Q.


"Na Reincarnated som nahral skladby, vďaka ktorým sa zo mňa stane skutočná hudobná ikona. Je to pre mňa naozaj dôležité. Nerobím to pre ocenenia, ale keď niečo robíte tak dlho a ste v tom dobrí, tak začnete vyhľadávať veci, ktoré vás posunú ešte ďalej. Chcem sa dostať do Rock'n'rollovej siene slávy a jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je produkovať 25 rokov bez prestávky skvelú hudbu. Takže mi už chýbajú len dva roky. To je môj cieľ," vyhlásil Snoop Dogg, ktorý svoj prvý reggae album vydá 23. apríla pod pseudonymom Snoop Lion

Rodák z Long Beach ďalej vysvetlil, prečo z hip-hopu presedlal na reggae. "Prirovnal by som to k Michaelovi Jordanovi. Vyhral trikrát titul v basketbale a potom sa rozhodol, že si dá rok pauzu, aby sa venoval bejzbalu, pretože ho miluje. Bejzbal mu však vôbec nešiel a ľudia mu radili, aby sa vrátil k basketbalu. Tak si znova obliekol basketbalový dres a získal ďalšie tri tituly v rade za sebou. Ja som v štádiu, že som v rape vyhral už toľko titulov, že chcem vedieť, či dokážem uspieť aj v reggae. A ak sa mi to aj nepodarí, tak sa vždy môžem vrátiť k hip-hopu," dodal. 

Na nahrávke by sa mala objaviť aj speváčka Rita Ora, spevák Chris Brown či raper Drake. Ešte pred jej samotným vydaním Snoop, ktorý bol 16-krát nominovaný na cenu Grammy, predstavil 22. marca v britských kinách rovnomenný dokument. V ňom mal zobraziť proces prechodu z rapu na reggae.


Zdroj: SITA, NME
Foto: AP Photo/Austin American-Statesman, Rodolfo Gonzal


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti