Tomáš Klus - profil

Změnit informace
Název interpreta:
Tomáš Klus
Roky činnosti:
00's
Žánry:
Pop, Folk 
Země:
Česká republika
Web:
http://www.tomasklus.cz// 

Biografie:

Mladý nasledovník Jarka Nohavicu, český pesničkár Tomáš Klus, sa narodil v znamení býka v máji 1986. Vyrastal v hudobnom rodinnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama, kedysi bol totiž vrcholový športovec. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast v danej kategórii.

Kvôlu hudbe však šiel šport bokom a v roku 2008 mu vyšiel prvý album Cesta do záhu(d)by pod labelom Sony BMG. V tom istom roku predskakoval na turné skuine Chinaski a v roku 2009 na Českých anděloch získal cenu za Objav roka 2008.

Hlavní uzávěr splínu, ako pomenoval svoj druhý album z roku 2009 sa stal zlatým, keď sa predalo viac ako 8 tisíc nosičov. Piesne z prvého a druhého CD sú zhrnuté i v spevníku "Já, písničkáŘ".

Neskôr začal študovať na DAMU herectvo a ušlo sa mu niekoľko postáv vo filmoch, ako napríklad v Šejdrem, Naděje či Tajemství staré bambitky.
V roku 2010 sa stal spevákom roka a o rok neskôr získal strieborného Slávika.

Jeho posledný album Racek vyšiel v septembri 2011 a podporilo ho celočeské turné, ktoré bolo beznádejne vypredané. Pravdepodobne i to prispelo k dvojnásobnej platinovej platni za viac ako 24-tisíc predaných kópií albumu.

Čti dál »
« skrýt

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu