Hudbu k životopisnému filmu o Amy Winehouse vytvorili Nick Cave a Warren Ellis. "Pre mňa to boli jediní hudobníci, ktorí mohli skomponovať hudbu k Back to Black. V priebehu rokov som počúvala všetko, čo zložili, a túžila som uskutočniť sen o spolupráci. Ich citlivosť, ako aj pochopenie tohto príbehu viedli k hlbokej a dojímavej filmovej hudbe," povedala režisérka očakávaného filmu Sam Taylor-Johnson.

Nick Cave a Warren Ellis sú dlhoroční spolupracovníci a ich spoločná práca v skupine Nick Cave and the Bad Seeds trvá už viac ako 30 rokov. Vytvorili tiež hudbu k filmom ako Vražedný návrh (2005), Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom (2007), Cesta (2009) či Blondýnka (2022).

Biografická dráma Back to Black bude mať britskú premiéru 12. apríla, do slovenských kín sa dostane o mesiac neskôr (16.5.). V úlohe Amy Winehouse sa predstaví mladá herečka Marisa Abela. Film sleduje vzostup britskej umelkyne na pozíciu svetovej hviezdy a jej vzťah s manželom, ako aj jej boj so závislosťou od návykových látok. Speváčka zomrela v júli 2011 vo veku 27 rokov.

Mohlo by vás zaujímať: Marisa Abela ako Amy Winehouse: Pozrite si trailer k pripravovanému životopisnému filmu Back to Black

Zdroj: TASR (podľa správy v denníku The Guardian), Hudba.sk edit