Tvorcovia filmu Back To Black zverejnili prvé ukážky, v ktorých môžeme vidieť herečku Marisu Abelu v hlavnej úlohe. Režisér Sam Taylor-Johnson o herečke tvrdí, že už na prvom konkurze vedel, že je ideálnou voľbou na stvárnenie Amy Winehouse.

"Objavenie talentu, akým je Marisa Abela, je podobné ako hľadanie zlatého prachu. V momente, keď sa pozrela do objektívu na svojom prvom konkurze, som vedel, že je to perfektná herečka na stvárnenie Amy Winehouse. Vynaložila obrovské množstvo práce, venovala pozornosť každému detailu a denne celé hodiny trénovala, aby bola schopná spievať počas celého filmu. Nevydáva sa za Amy, ona ju obýva."

Back To Black bude uvedený do kín po celom Spojenom kráľovstve a Írsku 12. apríla. V máji sa dostane do USA a európskych krajín vrátane Slovenska. Film vzniká so súhlasom rodiny speváčky. "Sme nadšení, že StudioCanal, Focus Features a Monumental robia tento film, ktorý oslavuje výnimočný hudobný odkaz našej dcéry Amy a predvádza jej talent tak, ako si to zaslúži," uviedli pozostalí Amy Winehouse vo vyhlásení.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)