Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Instinct si postupne a poctivo razí cestu medzi zabehnuté kapely

Instinct si postupne a poctivo razí cestu medzi zabehnuté kapely

04.12.2017 - 17:30 | redakcia

Keď sa štvorica chalanov spozná cez inzerát, môže to dopadnúť hocijako. V tom lepšom prípade vám vnútorný "Instinct" napovie, že to môže fungovať a vznikne z toho nová kapela. V týchto dňoch predstavuje svoj debutový album Na inzerát na svojom prvom vlastnom turné.


Slovensko-česká štvorica mladíkov sa na prelome novembra a decembra vydala svoju novinku predstaviť od Prahy až po Košice. Na bratislavskej zastávke v Randali sme ich 30. novembra už zastihli v rozbehnutom tempe a ukázali, že na domácu scénu prinášajú veselý melodický a hlavne moderne znejúci pop rock, aký na Slovensku v posledných rokoch chýbal.

Na úvod večera si na posilu zavolali hneď dvojicu hostí. Kapelu Everlong a speváčku a skladateľku Mirku Miškechovú. Speváčka, ktorej sa podarilo v spolupráci s Xindlom X hitom Cudzinka v tvojej zemi aspoň na chvíľu hudobne spojiť dve už takmer štvrťstoročie rozdelené krajiny. Pesničkárka svojou bezprostrednou charizmou zaplnila celý klub aj napriek tomu, že v tento večer nepraskal pod náporom fanúšikov.

V doprovode svojej "kamarátky" gitary si získala ľudí v hľadisku a tí si na záver ešte raz vyžiadali pieseň Mary, ktorú speváčka vydala minulý rok. Škoda len, že túto pieseň slovenské rádiá dosť odignorovali. Bolo tomu tak aj v prípade skladby Cudzinka v tvojej zemi, naše rádiá pieseň zaradili do svojich rotácii, až keď sa úspech piesne na druhej strane rieky Moravy a na internete nedal prehliadnuť. Slovenským dramaturgom by rozhodne nezaškodilo viac odvahy pri predstavovaní nových mien hudobnej scény.

18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam: Vypočujte si novinku pesničkárky Mirky Miškechovej

Úprimná radosť z hudby

Kapela Instinct, ktorá spolu funguje takmer šesť rokov, hneď v úvode svojho koncertu ukázala, že nepôjde o amatérske číslo nováčikov, ktorí len tento rok vydali svoju prvú veľkú platňu. Rokmi nazbierané skúsenosti, ktoré mladí hudobníci získali počas množstva odohratých klubových koncertov a potom aj ako predkapela na minuloročnom štadiónovom turné kapely Elán, je na ich vystúpeniach naozaj cítiť a návštevníci boli svedkami premyslenej koncertnej šou s dobrou dramaturgiou a gradáciou.

Instinct, Na inzerát Tour 2017

Popri osvedčených hitoch ako Valčík s ilúziou, Dozadu, Zázrak alebo Na život a na smrť predstavili aj piesne ako Človek a Hviezda večera, ktoré bežný poslucháč nemá šancu poznať. Do programu zaradili aj obľúbené spestrenie v podobe krátkeho unplugged setu a nechýbal ani cover piesne Zlodej slnečníc. Spevák na úvod skladby na seba prevzal podobu Vaša Patejdla a na chvíľu si zo seba vystrelil.

V rámci večera si kapela pripravila aj zopár ďalších nečakaných momentov. Ten prvý nastal, keď vyzvala návštevníkov, aby si vybrali lístky s číslom ktoré dostali pri vstupe. Následne vyžrebovali jedno číslo a šťastlivec, v tomto prípade dievča, mohlo spolu s nimi a Mirkou Miškechovou symbolicky pokrstiť album Na inzerát priamo s nimi na pódiu. Pesničkárku si však nechali pri sebe ešte na jednu pieseň, práve v tento večer totiž exkluzívne zaspievali pripravovaný duet, na ktorý sa môžeme tešiť v rámci noviniek na budúci rok.

Kapela, ktorá hrala v zložení Lukáš Ciho (spev), Miro Maršík (girara), Ondřej Simon (bicie) a Martin Havelka (basgitara) poctivým výkonom na pódiu ukázala, že naozaj slušne našliapnuté na to, aby sa stala novým vetrom česko-slovenskej scény. Okrem iného môže svojou kvalitnou šou obohatiť aj lineupy letných festivalov, ktoré stavajú na domácich menách a celé roky točia dookola tie isté kapely. Poslednou zastávkou Na inzerát Tour bude na Mikuláša Praha, kde členovia kapely dlhodobo žijú. Na svoju domovinu však slovenská časť zostavy nezabúda. Snáď to budú fanúšikovia sympatickej štvorici oplácať v čoraz väčších počtoch pod pódiami.


Autor: Roman Kubovics
Foto: Anett Jodar - Facebook.com/instinctband


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti