Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Dominika Mirgová na turné dokázala, že si zaslúži oveľa väčšie pódiá

Dominika Mirgová na turné dokázala, že si zaslúži oveľa väčšie pódiá

10.04.2017 - 13:10 | Dušan Marko

Dominika Mirgová tento rok oslavuje desať rokov pôsobenia na hudobnej scéne, ktoré v jej prípade odštartovala SuperStar. Odvtedy sa jej podarilo vydať niekoľko hitov, ktoré predstavila aj na svojom prvom samostatnom turné. Na Armáda Tour svojich fanúšikov rozhodne nesklamala, práve naopak - potvrdila, že má na to, aby svoju šou preniesla na väčšie pódiá.


Keď Dominika Mirgová minulý rok ohlásila svoju prvú samostatnú koncertnú šnúru, objavili sa neopodstatnené obavy bulváru o tom, že o interpretku fanúšikovia nejavia záujem. Jej priaznivci však všetkých desať zastávok v rámci jesennej i jarnej časti turné zaplnili do posledného miesta a výnimkou nebol ani záverečný koncert, ktorý sa konal cez víkend v Bratislave.

Bodku za celým turné zvládla Dominika s prehľadom, všetko však mohlo dopadnúť úplne inak. Ako skalným fanúšikom určite neuniklo, speváčku tesne pred koncertom zradil zdravotný stav, kvôli čomu skončila aj na pohotovosti. Napriek tomu, že mladá mamička mala plné právo koncert odvolať, nestalo sa tak. Rozhodla sa vystúpiť a predviedla sa s takým presvedčivým výkonom, že zrejme nikto by o jej zdravotnom stave nepochyboval, keby počas večera sama nepriznala, že sa necíti najlepšie. O to viac si zaslúžila obdiv všetkých, ktorí si jej koncert v Dome kultúry v Dúbravke nenechali ujsť.

Dominika Mirgová, Armada Tour 2017 v Bratislave

Očarila s tanečníčkami aj speváckym výkonom

Na scéne sa krátko po 19-tej objavila s úsmevom na perách v zelenom overale a koncert otvorila pesničkou Armáda z rovnomenného albumu. Nasledoval minuloročný singel Pódium a pieseň Vlkodlak, publikum však naplno ožilo až pri ďalšej skladbe v poradí, ktorou bola nahrávka Swing. Tá bude mať na Mirgovej koncertoch určite ešte dlho svoje pevné miesto, aj vďaka choreografii známej z videoklipu, ktorý svojho času vyvolal na slovenskej scéne celkom slušný rozruch.

Ambicióznej speváčke robili od začiatku na pódiu spoločnosť dievčatá z jej tanečnej skupiny VIP Crew. Štvorica sa o skvelú šou postarala aj bez Dominiky - zhruba v polovici koncertu odtancovali Klaudia, Sima, Kaja a Diana špeciálne číslo určené pre Armáda Tour. Tanečníčky celému vystúpeniu dodali úplne iný rozmer, ktorý mnohým slovenským popovým koncertom stále chýba. Chýbal napríklad aj minuloročnému koncertu Kristíny na veľkom pódiu v bratislavskom NTC, kde by bol na obohatenie koncertu tanečnou šou ešte väčší priestor.

Hlavná hviezda večera si samozrejme dokázala pozornosť svojho publika udržať aj bez dievčenského garde. Za jednu z najsilnejších časti koncertu určite môžeme označiť spojenie piesní Tu sme boliŽijem ako viem. Dvadsaťpäťročná interpretka v nich ukázala silu svojho hlasu, ktorý jej môže závidieť mnoho kolegýň. Je škoda, že nahrávka Žijem ako viem, ktorú produkoval Billy Hollywood, sa už zrejme nestane ďalším videosinglom, pretože ide o skladbu, ktorá by si zaslúžila oveľa väčšiu pozornosť.


Keď sa sen stane realitou

V podobnom tempe sa niesli aj ďalšie minúty, ktoré patrili hitu Objím ma a staršiemu emotívnemu singlu Labuť. Prvá spomenutá pieseň sa v minulom roku stretla s veľmi pozitívnou odozvou a na koncerte jej na výnimočnosti pridalo aj to, že ju spolu s Dominikou dostali možnosť zaspievať na pódiu aj jej hostia MiaLucius. Oboch objavila samotná speváčka počas svojej minuloročnej "talentovej súťaže" na Facebooku.

Druhú polovicu koncertu speváčka otvorila svojím aktuálnym singlom Máme sny. Choreografia so stoličkou pripomenula Beyoncé, Dominika sa však nikdy svojou inšpiráciou a obdivom k tejto dive netajila. Práve počas tejto skladby povzbudila svojich fanúšikov v tom, aby sa nikdy nezdávali a išli si za svojím snom, tak ako aj ona sama.


Na pódiu aj so svojím synčekom

Záver zhruba 70-minútovej šou pochopiteľne patril tým najväčším hitom, bez ktorých by Dominika Mirgová nebola tam, kde dnes je. Dvojicou balád Je KoniecNová najskôr opäť ukázala svoje spevácke kvality. Druhá menovaná patrí už tradične medzi najsilnejšie momenty jej koncertov. O tom, že interpretkina spolupráca s autorom hudby a textu Mirom Jarošom znamenala asi najvýraznejší prelom v jej kariére, dnes určite nepochybuje nikto.

Naopak, prekvapením večera bolo tanečné vystúpenie na remix hitu Work od Rihanny. Dominika je so svojou tanečnou skupinou VIP Crew, ktorú sama trénuje, naozaj zohratá na výbornú. Okrem toho je vidieť, že v jej prípade je pohyb absolútne prirodzený, nie nútený alebo naučený pre potreby šou. Inak tomu nebolo ani v prípade skladieb HoreL.A.S.K.A., ktoré energickú časť vystúpenia uzavreli.

Koncert by však nemohol skončiť, ak by neodznel prídavok v podobe azda najosobnejšej piesne, akú kedy Dominika naspievala. Ide o skladbu Talizman, ktorú speváčka nahrala počas svojho tehotenstva. Na bratislavskom koncerte ju už odspievala spolu so svojím synom Peťkom, ktorý sa svojou prítomnosťou na pódiu postaral o smiech všetkých prítomných divákov.


Kvalitne prevedený koncert so zohratou kapelou, tanečnou skupinou, svetelnou projekciou a najmä výborným spevom a komunikáciou Dominiky Mirgovej má určite potenciál zaujať ešte viac divákov. Aj interpreti, ktorí sa tešia veľkej podpore rádií a pozná ich celé Slovensko si však v rámci koncertovania musia svoju pozíciu vydobyť postupne. "Prvý level" má sympatická rodáčka z Trnavy v tomto smere úspešne za sebou a ak bude v tvrdej práci pokračovať, je len otázkou času, kedy bude na jej šou zvedavých ešte viac ľudí a bude môcť absolvovať turné vo viacerých mestách a väčších priestoroch.

Na to by však rozhodne mala rozšíriť svoj setlist, keďže oproti väčšine koncertov slovenských spevákov a kapiel v rámci ich samostatných turné bolo Dominikino vystúpenie pomerne krátke. Koncertu by určite neuškodilo, ak by zazneli aj skladby ako VámMusím mať nádej alebo Na pokraji síl alebo ak by šou obohatili niektorí zo známych hostí, s ktorými v minulosti spolupracovala. V prípade prvého turné je však len dobre, že sa rozhodla ukázať, že dokáže koncertný večer s prehľadom utiahnuť aj sama.

Setlist koncertu Armáda Tour 2017:

1. Armáda
2. Pódium
3. Vlkodlak
4. Swing
5. Tu sme boli
6. Žijem ako viem
7. Objím ma
8. Labuť
9. Máme sny
10. Kto je on
11. Dole
12. Je koniec
13. Nová
14. Hore
15. L.A.S.K.A.
16. Talizman

Mohlo by vás zaujímať: 

Dominika Mirgová bilancuje 10 rokov na scéne: SuperStar mi zobrala detstvo

Autor: Dušan Marko
Foto: Robert Fritz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti