Hlavná stránka

>

Magazín

>

Rozhovory s hudobnými interpretmi

Rozhovory s hudobnými interpretmi

 • Živé kvety: "Dobrá pesnička môže človeku aj zmeniť život"

  Ak sa dá na Slovensku hovoriť o nejakej undergroundovej scéne, oni sú určite jej čelní predstavitelia. Nerobia pesničky pre rádiá, ale pre seba a ľudí, čo o to naozaj stoja. Vidno, že za tie roky sú spolu zžití. Sú prirodzení, bezprostrední a majú ďaleko...

  23.11.2007 - 10:31

  rozhovor

 • Hustler Allstars

  Parker & Moneyshot : "Akýkoľvek dav, v ktorom ľudia nosia okrúhle klobúky, je skvelý!"

  V piatok 16. novembra sa v bratislavskom Subclube na akcii Breakfest predstaví výnimočné DJské duo z Veľkej Británie - Parker a Moneyshot aka Hustler Allstars. Dovoľte, aby som vám ich predstavil v rozhovore.

  11.11.2007 - 14:48

  rozhovor

 • DJ Food

  Nu Jazz Dayz_FM : Rozhovor s DJ Food

  Najväčšou hviezdou tohtoročných Nu Jazz Dayz_FM je DJ Food. Jeho súčasná tvár Strictly Kev nám porozprával niečo o svojich bizarných začiatkoch s dídžejovaním a tiež ako vyzerá jeho set v súčasnosti. Čítajte rozhovor.

  28.09.2007 - 21:56

  rozhovor

 • The Hi-Fly Orchestra

  Nu Jazz Dayz_FM : Rozhovor s The Hi-Fly Orchestra

  V piatok vystúpia na Nu Jazz Dayz_FM aj akustickí The Hi-Fly Orchestra, inšpirovaní jazzovou atmosférou 60-tych rokov. Prečo uprednostňujú živé hranie a analógové pásy pred digitálom sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.

  28.09.2007 - 21:48

  rozhovor

 • Boozoo Bajou

  Nu Jazz Dayz_FM : Rozhovor s Boozoo Bajou

  Nemecké duo Boozoo Bajou sa nedávno vrátilo s novým albumom 'Dust My Broom' na renomovanej značke !K7 Records. Pýtali sme sa ich ako bude vyzerať ich piatkový set na Nu Jazz Dayz_FM a tiež ako pristupujú k vlastnej hudbe.

  28.09.2007 - 21:37

  rozhovor

 • Cidequa

  Nu Jazz Dayz_FM : Rozhovor s Cidequa

  Jedinečné trio z Rakúska Cidequa sa pohybuje niekde medzi trip-hopom, progresívnym dubom a abstraktným jazzom. Svoju tvorbu nám naživo predstaví 6.10. v bratislavskej Inchebe v rámci festivalu Nu Jazz Dayz_FM 2007. Rozprávali sme sa s jej členom Thomasom...

  20.09.2007 - 13:41

  rozhovor

 • Nina Hynes

  Nu Jazz Dayz_FM : Rozhovor s Ninou Hynes

  Írska divožienka Nina Hynes vydala tento rok skvelý album Really Really Do. Nášmu publiku ho príde predstaviť 6.10. na tohtoročných Nu Jazz Dayz_FM v bratislavskej Inchebe. O novom albume, Berlíne, ale aj o živote na turné nám pri tejto príležitosti Nina...

  20.09.2007 - 13:14

  rozhovor

 • Subclub

  Subclub: "Prekonal tieň nad hlavou..."

  U.Club, Účko, Subclub... týmito (pre)menami prešiel za posledné roky klub v magických priestoroch pod hradnou skalou v Bratislave. Niečo o nich, ale i o tom, čo klub čaká do budúcnosti porozprával manažér Subclubu - Erik Babušiak.

  07.11.2006 - 12:00

  rozhovor

 • Ear Drum Kru

  Ear Drum Kru: "Robiť len jeden štýl by nás nudilo"

  Jedna z najdlhšie pôsobiacich elektronických kapiel u nás. Priekopníci drum&bassu (majú na svedomí prvý slovenský DnB vinyl) pred pár rokmi pomenili zostavu, spomalili a vybrali sa trochu inou hudobnou cestou. Ako sa im po nej kráča?

  09.02.2006 - 12:00

  rozhovor

 • John B

  John B - "... ja som tam ten zabávač!"

  John B. Elektro-punkovo-drum&bassový vizionár, zábavový DJ alebo electro-clashový mikrobiológ? Každé jeho hranie je nezabudnuteľnou show. Presvedčíte sa o tom už tento týždeň v novozámockom klube CCX... A pri robení rozhovorov sa baví tiež...

  05.12.2005 - 12:00

  rozhovor