Hlavná stránka

>

Správy

>

Prvá posledná: Nela Pocisková prekvapila singlom plným pozitívnej energie

Prvá posledná: Nela Pocisková prekvapila singlom plným pozitívnej energie

01.06.2021 - 15:00 | redakcia

Nela Pocisková prichádza po materskej dovolenke s druhým singlom z pripravovaného albumu. Po pomalšom emotívnom singli Bez teba teraz prichádza s piesňou, ktorá je z úplne iného súdka. Fanúšikov chce nabiť pozitívnou energiou a dobrou náladou. Špeciálne je venovaná matkám, preto v klipe účinkujú spolu s Nelou aj ďalšie známe mamičky a ich ratolesti.


"Skladba Prvá posledná je pre mňa chodiaca pozitívna energia. Keď mi prišla hotová nahrávka, celý čas sa mi chcelo tancovať, preto dúfam, že takúto náladu a dobrý pocit z nej budú mať aj ostatní," teší sa z novinky Nela Pocisková.

Rovnako ako v prípade piesne Bez teba, aj na čerstvej novinke spolupracovala so svojím novým autorsko-producentským tímom. Hudbu zložili hudobník, skladateľ a producent Andrej Hruška a speváčka Zuzana Mikulcová, ktorá je okrem spoluautorstva hudby tiež autorkou textu. Členom tímu je i Nelin vokálny kouč Samuel Hošek, ktorý naspieval sprievodné vokály. Hruška v skladbe nahral gitaru a postaral sa aj o produkciu, basgitaru nahral Michal Šelep. Mastering mal na starosti český gitarista, skladateľ a producent Miroslav Chyška, známy z kapiel J.A.R. či Illustratosphere Dana Bártu.

Pozitívnu pesničku sprevádza videoklip, v ktorom okrem samotnej interpretky účinkujú aj jej herecké a spevácke kolegyne Zuzana Kanócz, Gabriela Mihalčínová Marcinková a Martina Csillaghová alias Tina. Všetky sa nachádzajú vo veľkom presvetlenom ateliéri, kde otvárajú ústa do Nelinho spevu, čo najmä v prípade Tiny pôsobí zvláštne a fanúšikovia by si pieseň určite vedeli predstaviť aj ako duet. Treba však povedať, že Pocisková si v piesni vystačí sama. Rýchlejšie tempo jej sedí a pozitívne je, že svojím spevom netlačí na pílu a nepridáva zbytočne prehnané ozdoby. Zdá sa teda, že spolupráca s vokálnym koučom jej prospieva. Pozitívnu emóciu podčiarkuje záver klipu, v ktorom sa k štvorici žien na veľkom gauči pridávajú ich deti.


Keď sa nedarí, treba sa tešiť z toho, čo máme

O jednoduchý a príjemný interiérový vizuál, ktorý sa nakrúcal v Ateliéri Svetlík v Novej Cvernovke, sa postaral režisér Richard Raiman so svojím tímom. "Celý koncept klipu vymyslel Rišo Raiman a páčil sa mi nápad obsadenia klipu slovenskými speváčkami a herečkami. Spojili sme tak motív ženskej sily aj umenia ako takého. A v neposlednom rade sme všetky účinkujúce matkami. A tak nakoniec nakoniec vznikol úplne iný rozmer klipu v rodinnej atmosfére. Myšlienkou mal byť odkaz, že všetky poznáme pocit, keď sa nič nedarí, ale treba sa tešiť z toho všetkého, čo pri sebe máme," vysvetľuje Nela.

Richard Raiman si spoluprácu so skúsenou herečkou a muzikálovou speváčkou pochvaľuje. "Nela je interpretkou, s ktorou je radosť robiť. V prvom rade ma oslovila pesnička, ktorú som počul ešte predtým, ako prišla ponuka na spoluprácu. A keď prišla, bez váhania som súhlasil. Po niekoľkých rozhovoroch s Nelou sme sa zhodli, že z toho klipu musí ísť v prvom rade dobrá nálada a atmosféra. Obaja sme cítili, že by bolo dobré dostať do klipu viac žien, ktoré sú z oboch svetov, v ktorých aj Nela funguje. Svet hudby a herecký svet. Klip na jeden záber som chcel urobiť od samého začiatku, lebo práve to podľa mňa umocňuje autenticitu a uveriteľnosť výpovede pesničky."

Režisér tiež vysvetľuje, prečo to v klipe vyzerá, akoby pieseň spievali aj Zuzana, Gabriela a Tina. "Nelu som trochu zaskočil, keď som jej navrhol, že v pesničke nebude celý čas účinkovať, ale že niektoré jej spevácke party budú 'spievať' ostatné účinkujúce. Chcel som tým dosiahnuť, aby výpoveď pesničky nebola len výpoveďou Nely samotnej, ale aby sa stala výpoveďou viacerých žien. Myslím, že sa nám podarilo zachytiť presne to, čo sme od samého začiatku chceli a plánovali. Nech by bol výsledok akýkoľvek, musím povedať, že všetci si natáčanie užili a odchádzali domov v dobrej nálade a spokojní. A to je aj hlavný message tej pesničky," uzatvára Raiman.

Redakciu Hudba.sk informoval manažér Nely Pociskovej Miroslav Marko. Správu sme upravili a doplnili.

Foto: archív speváčky


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti