Hlavná stránka

>

Správy

>

Moloch Vlavo podporil ĽSNS, reakcie z rapovej scény na seba nenechali dlho čakať

Moloch Vlavo podporil ĽSNS, reakcie z rapovej scény na seba nenechali dlho čakať

06.02.2020 - 07:50 | Patrik Marflák

"Ako sám seba pochovať za 4 minúty" alebo "Teraz už môže Kotleba konečne povedať, že 88 vlastne znamená hip-hop" sú najčastejšie reakcie pod videoklipom k skladbe Čo keby. Petržalský raper Moloch Vlavo ňou podporil Mareka Géciho, predsedu strany Priama demokracia, ktorej členovia sú na kandidátke ĽSNS.


V samotnej skladbe, podobne ako je tomu v antikampaňových videách Smeru, Moloch Vlavo najskôr kritizuje lídrov demokratickej opozície, pričom o koaličných stranách nepadne ani slovo. Zdá sa teda, že rovnako ako najsilnejšia vládna strana, ktorá sa vo svojej kampani vôbec nevymedzuje voči Kotlebovcom, to platí aj naopak. Pochybuje ešte niekto o tom, že ak by to po voľbách bolo možné, tak Smer a ĽSNS pôjdu spolu do koalície?

Po zverejnení skladby stihol Moloch, známy najmä vďaka agresívnym dissom na adresu úspešnejších raperov, poskytnúť priateľský rozhovor Hlavným správam, kde zrejme hľadá novú fanúšikovskú základňu. O nemalú časť svojich doterajších priaznivcov totiž týmto počinom prišiel, o čom svedčí okrem komentárov na Youtube aj diskusia na jeho Facebooku (nájdete tam aj samotný videoklip, ak veľmi chcete).

Po dvoch dňoch dve tri skladby. Bude ich viac?

Od utorka večera, kedy bola skladba zverejnená, prišlo viacero reakcií v podobe statusov od sklamaného Molochovho kamaráta Hafnera a dalších známych raperov ako Zverina, Bene z Modrých hôr či Tono S. Vec vtipne pripomenul Molochovo účinkovanie vo filme Ostrým nožom, kde stvárnil neonacistu: "Moloch hral vo filme Ostrým nožom nácka? Nehral." Na Twitteri zase Branči Kováč trefne napísal, že "Moloch práve odovzdal svojim nepriateľom do rúk smrteľný tromf".

Prečo vlastne? Ak vám uniká pointa, tak hip-hop je černošská kultúra, v ktorej "nazi rap" nemá žiadne miesto. Samotný Moloch má na konte viacero videoklipov, v ktorom mu spoločnosť robia potetovaní (aj rómski) týpci z ulice, ktorých by nejeden člen ĽSNS nazval asociálmi a pri pozretí Molochových klipov a počúvaní jeho textov by spustil cholerický diktát o úpadku Slovenska.

Okrem statusov stihli niektorí slovenskí raperi zverejniť už aj hudobné reakcie na Molochov prešľap. Najskôr to bola dvojica Decko a Slavoj, ktorá zverejnila skladbu Nehanební bastardi už v stredu. Nie je to priama reakcia na Molocha, text je však zameraný na Kotlebovcov a tvrdé jadro ich voličov. Skladba bola hotová už dlhšie a Decko ju plánoval vydať niekedy inokedy, po zverejnení kampaňového klipu na podporu ĽSNS od Molocha sa však rozhodol dať ju von už teraz.


Netrvalo však ani 48 hodín a už je tu aj priamy diss na Molocha. Postaral sa oňho Prezident Lourajder v podobe skladby so všehovoriacim názvom Hanba! (Moloch Ultravpravo), ktorú zverejnil dnes ráno.

"Uf... je 5 hodín ráno. Chvíľku mi to trvalo. Molochov coming out ma nenechal chladným. Náckovstvo do rapu nepatrí. Rap je čierna hudba, svet je farebný a kto sa bojí menšín, ten by to mal riešiť s odborníkom. Fakt ma serie, že v roku 2020 musíme riešiť takéto veci... Beat som spravil pár týždňov dozadu. Dnes som ho obetoval dobrej veci," napísal raper o novinke, do ktorej svojimi skrečmi prispel 3CK. V skladbe okrem iného zaznie hláška "Si Koňýk rapu". Ten punkový, ktorý je známy svojimi rasistickými názormi a náklonnosťou ku konšpiračným a dezinformačným médiám, má dokonca aj cameo v Molochovom klipe.


Aktualizácia (9:30): Ďalšiu skladbu venovanú Molochovi zverejnila len pred pár minútami dvojica Edúv Syn a Fvck_Kvlt.


Vzhľadom na to, koľko ľuďom z rapovej scény ležal Moloch Vlavo v zuboch už predtým, sa dá očakávať, že to nie je posledný takýto náklad na jeho adresu. Už v diskusii pod Hafnerovým statusom sa objavila výzva, na ktorú pozitívne reagovalo viacero raperov. A možno to konečne inšpiruje aj populárnych raperov s rómskymi koreňmi, aby vytiahli hlavy z piesku a začali využívať svoj vplyv na to, aby aj oni svojim fanúšikom pripomínali skutočnú tvár momentálne najsilnejšej opozičnej strany.

Autor: Patrik Marflák
Foto (koláž): Kripláže


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti