Hlavná stránka

>

Správy

>

Pohoda in the Air štartuje už zajtra. Spolu s programom zverejnili aj tri výzvy

Pohoda in the Air štartuje už zajtra. Spolu s programom zverejnili aj tri výzvy

08.07.2020 - 15:30 | redakcia

Už zajtra večer sa začne online festival Pohoda in the Air. Pri tejto príležitosti festival Pohoda spustil novú verziu svojej webovej stránky aj s niektorými funkciami špeciálne nadizajnovanými pre tento online festival. Nájdete na ňom aj kompletný lineup a tri originálne výzvy, resp. súťaže pre divákov.


Krátko pred online festivalom Pohoda in the Air prešiel oficiálny web Pohodafestival.sk najväčším "faceliftom" za posledné roky. Cieľom grafičiek Terezy Maco a Zuzany Liptákovej spolu s developerom Rasťom Chynoranským bolo aktualizovať, sprehľadniť a zatraktívniť domovskú stránku Pohody.

Na jej zmene začali pracovať ešte pred presunom Pohody a rozhodnutím urobiť online festival, napokon ju však prispôsobovali virtuálnemu charakteru podujatia Pohoda in the Air. Homepage webu sa snaží vyjadriť ďalšie dimenzie, ktoré ponúka festival v online priestore. Jednotlivé pódiá predstavujú "planéty" obiehajúce okolo letiska Trenčín. Po ich rozkliknutí sa zobrazí harmonogram stageu s náhľadom streamu. Kompletný harmonogram nájdete sekcii Lineup. Vďaka nemu si môžu diváci naplánovať vlastnú Pohodu in the Air.

Pohoda in the Air bude bez návštevníkov, no výnimkou potvrdzujúcou pravidlo bude jeden výherca tandemového zoskoku na letisko Trenčín vďaka súťaži zverejnenej na Facebooku Pohody. Tak, ako je neoddeliteľnou súčasťou trenčianskeho festivalu vítanie slnka, patria k nemu aj "pouliční muzikanti" hrajúci na klavíroch v areáli Pohody. Tieto dve tradície sa prenesú aj do Pohody in the Air vďaka výzve pre klaviristov. Z videí uverejnených v komentároch pod postom k súťaži vyberie odborná porota zložená z klaviristky Lucie Chuťkovej, Doroty Nvotovej a Braňa Jobusa troch víťazov, ktorí si zahrajú live na Pohoda in the Air počas vítania slnka z piatka na sobotu (deadline pre postovanie videí je dnes - v stredu 8. júla, o 23:59).

Najdôležitejšou súčasťou Pohody vytvárajúcou jej nezameniteľnú atmosféru sú vždy jej návštevníci a inak to nebude ani pri jeho virtuálnej verzii. Aj keď sa fanúšikovia festivalu priamo nezúčastnia, organizátori ich plánujú zapojiť. Divákov preto vyzývajú, aby na adresu ambassador@pohodafestival.sk posielali 10 až 30 sekundové videá, na ktorých sledujú program Pohody in the Air. Tie najlepšie budú zakomponované do aftermovie z tohto festivalu.

Viac o online festivale: Pohoda in the Air ukáže divákom aj miesta, ktoré počas festivalu nie sú prístupné

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Pohody Anton Repka. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti