Hlavná stránka

>

Správy

>

Žiadne slová, iba činy: Para má nový klip a chystá siedmy album

Žiadne slová, iba činy: Para má nový klip a chystá siedmy album

11.04.2017 - 09:00 | redakcia

Skupina Para sa po úspešnom jesennom turné a vydaní dvojsinglovej platne opäť pripomína s novým videoklipom. Po vrelo prijatej pesničke Linda tentokrát vizuál dostáva aj druhá, titulná skladba z vinylu Žiadne slová, iba činy. Bratislavská kapela novým videosinglom potvrdzuje prípravy svojho siedmeho štúdiového albumu.


Para je na scéne už viac ako 21 rokov. Za ten čas si vybudovala reputáciu výbornej koncertnej kapely, ktorá svojou hudbou reaguje na spoločenské dianie na Slovensku a prináša silné odkazy nielen vo forme textov, ale aj ráznych postojov a činov. V tomto smere nesie pesnička Žiadne slová, iba činy charakteristickú "parácku" pečať.

"Je to burcujúca skladba. Nereagovali sme však na nič konkrétne, ale boli by sme radi, keby sa ľudia trochu uvedomili. Sami sebe hovoríme, aby sme neboli negativistickí. Je to jednoduché - ľudia, zobuďte sa,” povedal spevák Lasky o novom singli v jesennom rozhovore pre Aktuality.sk. Basgitarista Matúš Vallo ho dopĺňa: "Nešlo nám o nejakú obrovskú angažovanosť, ale náš životný pocit a únava zo spoločenskej reality tam je."

  
Autorom nočného vizuálu k singlu Žiadne slová, iba činy je opäť obľúbený tím Pary na čele s režisérom, filmárom a fotografom Viktorom Cickom. O strih sa postaral dlhoročný kamarát kapely a jej bývalý gitarista Matej Starkov. Po zverejnení videa sa kapela plánuje naplno venovať tvorbe svojho siedmeho štúdiového albumu. 

Nový klip zakončuje jeden z doteraz najaktívnejších a najlepších rokov Pary. Vyčnieva z neho extatický koncert s niekoľkotisícovým spievajúcim publikom na Grape festivale, úspešný singel Linda a zaplnené kluby počas jesenného turné. V hlavnom meste musela kapela vystúpiť dokonca trikrát.

Vrchol roka prišiel na jeho konci na vianočnom koncerte pri príležitosti 12. narodenín Rádia_FM. Para si vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu okrem hudobných hostí (Michal Kaščák, Braňo Jobus, Matej Starkov, Juraj Marikovič, Vlado Sendrei, B-complex, Robo Roth, Robo Grigorov) pozvala na pódium aj ženu, ktorá prežila holokaust - Lýdiu Piovarcsyovú. "Jej svedectvo venované tým, ktorí sú ochotní počúvať, je jedným z najdôležitejších momentov, ktoré sme ako skupina zažili," uzavrel Matúš Vallo.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol za skupinu Para PR manažér Alexander Čerevka. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.facebook.com/PARA.Brutalna.Zostava.

Foto: Jana Holičková


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti