Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas ako ich nepoznáte: Pozrite si symfonické verzie piesní Trofeje a Beh

Korben Dallas ako ich nepoznáte: Pozrite si symfonické verzie piesní Trofeje a Beh

13.09.2014 - 12:00 | redakcia

Skupina Korben Dallas sa rozhodla fanúšikom skrátiť čakanie na tretí album zverejnením prvých dvoch videí z unikátneho vystúpenia so symfonickým orchestrom. Pred vypredanou bratislavskou Starou tržnicou odohrala kapela koncom júna koncert, ktorý patril k vrcholom tohtoročného Viva Musica! festivalu.


S orchestrom Sinfonietta Bratislava, ktorý dirigoval Braňo Kostka, odohrala skupina skladby z prvých dvoch albumov Pekné cesty (2011) a Karnevalová vrana (2013). Piesne prearanžoval Slavo Solovic, ktorý do nich priniesol výrazný autorský vklad. Záznam z festivalu Viva Musica! 2014 (reportáž) obohatený o ďalšie pesničky s orchestrom plánuje Korben Dallas v priebehu budúceho roka vydať ako samostatný album.

Korben Dallas Symphony

Ešte predtým však 15. októbra vo vydavateľstve Slnko Records vydá svoj tretí album Banská Bystrica. Nahrávalo sa opäť v Lvgnc Studios Mareka Rakovického, ktorý nahrávku aj mixoval. Triu Juraj Benetin (spev, gitara), Ozo Guttler (bicie), Lukáš Fila (basa) okrem tradičného hosťa Ľuboslava Petrušku z Chiki Liki Tu-a na novinke vypomohla aj trojica silných žien – Jana Kirschner hosťuje v už zverejnenom videosingli Spolu, spisovateľka Monika Kompaníková znovu prispela textom a holandská fotografka Illah Van Oijen sa postarala o booklet.

Banská Bystrica patrí medzi najočakávanejšie slovenské albumy tohtoročnej jesene. Predchádzajúca platňa Karnevalová vrana skupine vyniesla ceny Album roka, Singel roka (Otec) a Koncertná kapela/interpret roka na marcových Radio_Head Awards a aj vyše roka po vydaní patrí medzi najhranejšie slovenské albumy na Spotify či Deezer. Nový album skupina podporí jesenným turné, krst sa uskutoční 29. októbra v bratislavskom Majestic Music Clube. Tento koncert bude zároveň prvým zo štvorice vystúpení so spriaznenou českou kapelou Zrní.


Videozáznamy z koncertu so symfonickým orchestrom režírovala Lucia Halmová, ktorá v piatok (12.9.) v kinosále FTF VŠMU odpremiérovala svoj absolventský film L.S.D.

Text: Hudba.sk
Foto: Zdenko Hanout - Viva Musica!


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti