Spevácke duetá mávajú často tendenciu skĺznuť do klišé. No keď sa stretnú dva silné a nezameniteľné hlasy, u ktorých máte istotu, že na poslucháča prenesú emóciu, je vyhrané. Podarilo sa to aj britskému spevákovi Rag'n'Bone Manovi a americkej hviezde Pink, ktorí spolu naspievali baladu Anywhere Away From Here.

Jemný klavír v úvode svojím ostrým a mohutným hlasom prepíli 36-ročný Angličan. Rag'n'Bone Man znie v novinke nekompromisne, naliehavo a nežne presne tam, kde má. Ostrieľaná Pink zas vniesla do skladby istotu a ženskosť podloženú nápaditými vokálmi svojho kolegu. Obidva hlasy sa po celý čas pohrávajú s melódiou, aby sa, prekvapivo, stretli len nakrátko v závere skladby a preplietli sa ako ruky milencov. Celý príbeh sa odohráva v sprievode vkusnej hudby, ktorá aj napriek svojmu minimalizmu vytvára dokonalú lyrickú kulisu.

"Kým sa rozsvietia svetlá. Myslím, že som ti nepovedal/a, že sa tu necítim svoj/a. Stiahni ma pod zem. Neviem, či si to postrehol/la, ale niekedy zatvorím oči a snívam o tom, že som niekde inde. Niekde preč odtiaľto," spieva dvojica v novinke. Režisér Joe Connor k nej nakrútil videoklip, v ktorom sa mu podarilo zachytiť a vizuálne umocniť náladu skladby. Rag'n'Bone Man spieva sediac v kresle na prázdnom pódiu starej divadelnej sály, v ktorej sa okrem neho objavia aj dva vlky a biela sova. Namiesto divákov v hľadisku rastie vysoká tráva. Pink zase spieva uprostred rozkvitnutých kvetov. Klip nakrúcali v Duke of York's Theatre v Londýne.


41-ročná rodáčka z Pennsylvánie Rag'n'Bone Mana prvýkrát stretla v Európe v roku 2017 krátko po tom, ako počula jeho debutový singel Human, ktorý je zároveň jeho najväčším hitom. "Hneď som sa zamilovala do jeho hlasu a keď som ho stretla osobne, uvedomila som si, že má aj krásnu dušu. Vedela som, že s ním chcem raz spolupracovať. Neviem si pre nás predstaviť lepšiu spoločnú skladbu ako Anywhere Away From Here. Som naozaj poctená, že som na nej mohla spolupracovať," vyhlásila.

Rovnako sa z hosťovania Pink teší aj Rag'n'Bone Man. Novinku označil za "úprimnú reflexiu túžby uniknúť z nekomfortných situácií, aké všetci poznáme". Bude sa nachádzať na jeho druhom albume Life by Misadventure, ktorý vyjde 7. mája. Predtým z neho ponúkol skladbu All You Ever Wanted, ktorá je svojím tempom a energiou úplným kontrastom k novinke.

Štúdiovka bude obsahovať celkovo 14 piesní, ktoré napísal a nahral ešte pred pandémiou v Nashville. Chcel pritom, aby album znel ako živá nahrávka. Produkoval ho Mike Elizondo, s ktorým v minulosti spolupracovali napríklad Eminem, 50 Cent či Alanis Morissette.


Autor: Lukáš Dedík
Foto: Facebook.com/ragnboneman

Súvisiaci interpreti: Pink