Hlavná stránka

>

Správy

>

Miro Jaroš sa s mamou vrátil na Maldivy, aby nakrútili videoklip Nič nie je lepšie

Miro Jaroš sa s mamou vrátil na Maldivy, aby nakrútili videoklip Nič nie je lepšie

15.03.2021 - 12:00 | redakcia

V závere minulého roka pribudol do diskografie Mira Jaroša nový štúdiový album Milujem život svoj. Novinku vtedy vyslal do sveta v sprievode singla a videoklipu Hora s textom z pera Jany Kirschner. Teraz prináša nový klip k pesničke Nič nie je lepšie, ktorej ústrednou postavou je spevákova mama Štefánia.


Skladbu Nič nie je lepšie spevák napísal počas minuloročnej dovolenky na Maldivách. "Moja mama bola čerstvo vyliečená onkologická pacientka a zobral som ju k moru, na miesto, kde som bol už predtým, aby si oddýchla," spomína Miro Jaroš s odstupom času. "Bolo úžasné sledovať, ako sa zo života teší a užíva si každý malý kvietok, či mušľu, ktorú našla v piesku. Pozerali sme sa na more pri západe slnka a počúval som, ako mi rozprávala o tom, aké veci si mám v živote vážiť a ktoré sú pominuteľné. Tak ma to dojalo, že som z nášho rozhovoru spravil pesničku."

Ešte v ten večer putovala nahratá melódia na Slovensko Mirovmu spolupracovníkovi Marekovi Dankovi, ktorý začal hneď pracovať na hudbe. "Ráno som si našiel v maile prvý nástrel a pesničku som spolu so Zuzkou Kubašákovou dotextoval," hovorí Miro. Jeho mama pritom po celý čas netušila, že sa chystá pesnička, spevák sa rozhodol, že ju ňou prekvapí. Na finálnej verzii sa však napokon o niekoľko mesiacov neskôr podieľala aj ona samotná. "Pri nahrávaní albumu sa mi vrátili spomienky, ako som ju tvoril a navrhol som mame, či by prišla do štúdia a ešte raz mi povedala všetky tie veci, ktorým verí a podľa ktorých žije a ona súhlasila... Pesničku som jej potom pustil až keď vyšiel album a veľmi sa smiala, keď sa v nej počula."

Singel sa nahrával v Basem3nt studiu v produkcii Randyho Gnepu. "Jurko Adam nahral živú basu, Palko Jeňo trúbky a pesnička dostala finálnu podobu, keď vokály do nej nahrali Karolína Frajtová a Robo Papp," vymenováva Miro Jaroš spolupracovníkov, ktorí sa na skladbe podieľali.


Naspäť na mieste činu 

Začiatkom tohto roka Miro odcestoval na dovolenku na rovnaké miesto a opäť vycestovali s mamou spoločne. "Keď sme sa tento rok vrátili na to isté miesto, kde pesnička vznikla, už aj mama ju poznala naspamäť a niekoľkokrát sme si ju zaspievali spolu na pláži," spomína. Zo spoločných chvíľ nakrútil sám záznam na mobil pomocou selfie tyče a materiál na výrobu videoklipu bol na svete.

"Nakrúcanie bola zábava, nakoľko prinútiť mamu, aby sa aspoň chvíľku sústredila, bolo takmer nemožné. Raz zbadala mušľu, inokedy zo stromu spadol kvet, za ktorým musela hneď utekať, a tak sme to opakovali niekoľkokrát. Vždy inak a originálne," smeje sa Miro, spomínajúc na netradičné nakrúcanie. Videoklip napokon sfinalizoval Štefan Lelovič postrihaním záberov, ktoré mu Miro z ostrova poslal na Slovensko. 

Miro Jaroš s mamou, videoklip Nič nie je lepšie

"Moja najobľúbenejšia pasáž je tá, kde mi mama na pláži rozpráva o živote. Presne tak to bolo aj v ten prvý deň, kedy som pesničku začal písať. Dá sa povedať, že videoklip mapuje naše posledné dva roky s mamou na ostrove Huvafen Fushi. Našu radosť zo života, z toho, že môžeme byť spolu. Budeme sa tešiť, ak sa nám podarí vtiahnuť fanúšikov do toho pekna spolu s nami," odkazuje Miro svojim priaznivcom. 

Keďže sa s nimi aktuálne nemôže stretávať na koncertoch, rozhodol sa, že po videoklipe Nič nie je lepšie pre nich vzápätí začne pripravovať ďalší nový videoklip, aby ostali v kontakte aspoň prostredníctvom pesničiek. "Môj ďalší hudobný plán je nahrať spolu s mojimi fanúšikmi videoklip na pesničku Milujem život svoj. Mám pocit, že sa v tejto dobe potrebujem opäť povzbudiť a verím, že táto pesnička to dokáže," dodáva. 


Album Milujem život svoj obsahuje 14 skladieb, ktoré vznikali postupne s prestávkami od roku 2015 do roku 2020. Oficiálne vyšiel 27. novembra 2020 a Miro Jaroš ho pokrstil počas mikulášskeho online koncertu (6.12.), ktorý mohli zadarmo sledovať všetci jeho priaznivci. Počas koncertu zaznelo prvýkrát naživo v sprievode kapely, sláčikového kvarteta a dychovej sekcie viacero skladieb z nového albumu.

Súčasťou večera bol tiež dokument o tom, ako album vznikal. Krstnou mamou albumu sa stala práve Mirova mama Štefánia, pretože je jeho celoživotnou inšpiráciou a výrazne ovplyvnila ako album znie. CD spoločne pokrstili červeným vínom (podľa textu "stúpa mi do hlavy červené od mamy" v skladbe Stúpa mi do hlavy).


Prečítajte si tiež: Miro Jaroš: Z úspechu v rádiách sa človek nenaje

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív speváka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti