Slovenská kapela God and Eve má po dvoch rokoch nový singel. Spieva v ňom o tigroch a k obľúbenej kombinácii klavíra s vrstvenými vokálmi pridala hlučné gitary aj husle. Skladba Cirkus je prvým singlom z pripravovaného štúdiového albumu, ktorý vychádza 29. marca.

Ústrednými postavami God and Eve sú talentovaní skladatelia Eva Sajanová a Richard Grimm. Radi experimentujú a vo svojej tvorbe stierajú žánrové hranice. V ich pesničkách môžete počuť art-pop, jazzové vplyvy, psychedelické plochy aj tvrdé gitary. Sľubnú hudobnú dráhu odštartovali pred tromi rokmi a odvtedy si zahrali na festivaloch Pohoda, SHARPE, MENT Ljubljana či na koncertoch v réžii uznávaných českých dramaturgov Heartnoize Promotion a Mladí ladí jazz. 

Ich nový album sa bude volať Taký pekný, veľký a čerstvo zverejnená skladba Cirkus vznikla počas jeho tvorby ako posledná. Speváčka Eva Sajanová sa pri nej na nejakú dobu (a možno aj nadobro) lúči s angličtinou, aj keď na albume, v pesničkách, ktoré vznikli skôr, ešte stále sú prítomné aj anglické texty.  

"Teraz mám také obdobie, že chcem písať iba v slovenčine. Celé sa to otočilo a spievať v angličtine sa mi teraz zdá tak trochu smiešne. Akoby som to nebola ja a len sa hrala na svoje obľúbené kapely. V slovenčine sa so slovami oveľa viac hrám, myslím, že si už pomaly nachádzam svoj vlastný jazyk, rada sa vyjadrujem detsky, jednoducho a bizarne, ale pritom je to veľká temnota," hovorí Eva Sajanová.

Kontrast textárskeho dadaizmu a pochmúrnosti mladá speváčka a autorka priniesla aj pri spolupráci s elektronickým producentom Dominikom Suchým na albume Decision Paralysis, ktorý vyšiel na konci roka 2023 (viac v rozhovore o projekte).

Singel Cirkus, ktorý mal premiéru tento týždeň na slovenskom Rádiu_FM a českom Rádiu 1, je od dnes dostupný na všetkých streamovacích platformách. Skladba bude súčasťou albumu Taký pekný, veľký, ktorý vyjde na značke Slnko Records na Veľký piatok, 29. marca.

Redakciu Hudba.sk informovala Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Správu sme upravili a doplnili.