Hlavná stránka

>

Správy

>

Katka Knechtová predstavila duet s Adamom Ďuricom. Sexi klip nakrúcala na zámku

Katka Knechtová predstavila duet s Adamom Ďuricom. Sexi klip nakrúcala na zámku

17.09.2020 - 09:00 | redakcia

Chytľavá hudba, skvelý text a pútavý videoklip. Taká je novinka speváčky Kataríny Knechtovej s názvom Takí sme, do ktorej si pozvala speváka Adama Ďuricu. Klip sa nakrúcal na zámku Šimák Pezinok pod režisérskou taktovkou Jakuba Gulyása. Pieseň nájdu fanúšikovia na novom albume Svety, ktorý vyjde už v októbri.


Speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka Katka Knechtová predstavuje novú skladbu Takí sme. Autorom hudby je samotná speváčka, text má na konte Silvia Kaščáková. "Musím sa priznať, že táto skladba vznikala nejakú chvíľu. Vedela som, že chcem mať na albume duet. Takže som sa snažila to vyskladať hudobne aj textovo tak, aby hlasy zneli krásne, dopĺňali sa, a aby pieseň mala tú správnu myšlienku a samozrejme nejakú dynamiku. A v neposlednom rade asi to najdôležitejšie, aby mala emóciu," vysvetľuje Katarína Knechtová.


Na nahrávke sa podieľalo viacero špičkových muzikantov, ktorých Knechtová precízne vyberala. V štúdiu Klakson nahrali živé nástroje bubeník Dano Šoltís, basgitarista Rasťo Uhrík, gitarista Braňo Kociov a klavirista Adam Kuruc. Produkcie sa ujal Vlado Randy Gnepa v jeho Basem3nt Studio. Spevák Adam Ďurica bol jasnou voľbou. "Vedela som, že chcem pekný mužský hlas, dobrého muzikanta a zároveň niekoho, koho poznám a koho si vážim. Počas nahrávania skladby, teda pri štúdiovej práci sme sa s Adamom nestretli, ja som pracovala v prešovskom štúdiu a Adam zase v Bratislave. Keďže bol kvôli covidu obmedzený pohyb aj možnosti stretávať sa všeobecne. Ale v tejto digitálnej dobe nie je nič výnimočné, že muzikanti komunikujú takýmto spôsobom," prezradila sympatická Prešovčanka.

Videoklip nakrútill režisér Jakub Gulyás na krásnom zámku Šimák Pezinok. "Kvôli aktuálnej kríze sme museli veľa lokácií vypustiť. Réžie sa ujal Jakub Gulyás, ktorého som oslovila, pretože milujem jeho "oko" a ako vidí veci. Scenár bol v podstate výsledkom našich debát a mojej predstavy o vizuále. Účinkujeme v ňom len my dvaja, Adam a ja. Adamov prístup bol profesionálny. Keďže sa mu pieseň páčila a rozhodol sa ísť do toho so všetkým, čo k tomu patrí, robil všetko preto, aby som bola spokojná a aby naplnil moje predstavy. Spolupráca bola výborná, som mu vďačná," uzatvára Katka Knechtová.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili. Všetky informácie o Katke Knechtovej nájdete na www.katarinaknechtova.com a na www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial.

Foto: Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti