Angličan Ed Sheeran je už od apríla 2022 na cestách. V troch etapách, ktoré zahŕňajú dohromady 88 vystúpení, navštívil v rámci Mathematic Tour Európu, Nový Zéland a Austráliu a turné zavŕši treťou etapou v Amerike. Práve tu sa opäť stretol na jednom pódiu s detroitským rodákom Eminemom, čím šokoval nič netušiace publikum.

Počas sobotňajšieho koncertu v najľudnatejšom meste amerického štátu Michigan Ed Sheeran prezradil, že jeden z jeho obľúbených umelcov z Detroitu je raper Eminem. "Zaujímalo by ma, či vám môžem zahrať coververzie jeho piesní?" spýtal sa publika, ktoré nápad vrelo prijalo, netušiac, že skutočné prekvapenie ho ešte iba čaká. Po úvodnej časti hitu Lose Yourself sa k Sheeranovi pridal Eminem a obaja umelci prerobili prvý verš aj refrén piesne.

"Chcete počuť ďalšiu?" burcoval následne Sheeran dav, ktorému dvojica dopriala ešte Eminemov hit Stan, v ktorom Angličan spieval party patriace speváčke Dido. S touto piesňou sa už umelci spolu predstavili minulý rok počas uvedenia Eminema do Rock'n'rollovej siene slávy. Vtedy sa v opačnom garde pripojil Ed k rapovej legende.

Spolupráca Eda Sheerana a Eminema však siaha ešte hlbšie do minulosti. Spomeňte si na Sheerenovo hosťovanie v skladbe River z roku 2017. O dva roky neskôr sa Eminem objavil v Edovom projekte No. 6 Collaborations Project v skladbe Remember the Name.

Ed Sheeran si zaspomínal aj na svoj prvý kontakt s Eminemovou hudbou. Mal deväť rokov, keď počúval jeho album The Marshall Mathers, a ako priznal, práve snaha o rapovanie jeho textov mu pomohla zbaviť sa koktania.

Autorka: Miroslava Rabčanová (Zdroj: Billboard.com)