S blížiacim sa decembrom prichádza obdobie vianočných skladieb. Medzi najaktívnejších a najproduktívnejších slovenských spevákov v tejto ročnej dobe patrí "vianočné dieťa" Robo Opatovský, ktorý aj tento rok vyrazí na vianočné turné. Okrem toho vydá aj dlho avizovaný nový vianočný album, z ktorého tento týždeň ponúkol nový videosingel.

Spevák, gitarista a skladateľ Robo Opatovský 25. decembra oslávi svoje 50. narodeniny a pri tejto príležitosti seba i fanúšikov obdaruje už štvrtým vianočným albumom s názvom Šťastné a veselé. Po duete Snehuliak, ktorý nahral so svojou dcérou Hankou a zverejnil minulý rok, prichádza s ďalším duetom z tohto albumu – Poďme si priať.

Pesničku nahral so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a jeho speváckym partnerom je Ondřej Gregor Brzobohatý. Ako prezrádza samotný autor, spoluprácu pripravovali takmer dva roky. "Keď Oľga Šifrová poslala text skladby, mal som pocit, že toto je presne ono. Toto budú dvaja speváci, ktorí si navzájom prajú, prajú si, aby mohli pokračovať v tom, čo milujú, aby mohli spievať a tvoriť," hovorí Robo Opatovský. "Poďme si priať je jedna z troch skladieb, ktoré si Tono Popovič z albumu vybral, aby ich spracoval pre symfonický orchester," dodáva.

V tejto dobe nie je nič zriedkavé, že hudobné spolupráce prebiehajú na diaľku a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. "Robo naspieval svoju časť na Slovensku a ja svoju časť v Prahe, pretože sme sa pre veľké pracovné vyťaženie nevedeli stretnúť v štúdiu a inak by sa to nedalo zvládnuť," priblížil okolnosti spolupráce Brzobohatý. "Stretli sme sa až v priestoroch kaštieľa, kde sme nakrúcali videoklip a zafungovalo to medzi nami veľmi pekne, je tam nejaká vzácna symbióza."


O scenár a réžiu videoklipu sa postarala Oľga Záblacká, hlavným kameramanom a strihačom bol Jakub "Točič" Chochula.

Na albume Šťastné a veselé, ktorý vychádza už tento piatok (19.11.) sa fanúšikovia môžu tešiť na dvanásť skladieb. Medzi hosťami sa okrem Ondřeja Gregora Brzobohatého objavujú aj Mirka PartlováBystrík a z Opatovského rodiny sa na albume okrem dcéry Hanky objaví aj jeho otec Pavol. Texty skladieb napísali Oľga Šifrová, Vlado Krausz, Michal MifkovičMartin Chudík.

Robo Opatovský napriek komplikovanej pandemickej situácii pripravil k novému albumu aj tradičné vianočné turné. V decembri vystúpi v Trenčíne (6.12.), Trnave (13.12) a v Bratislave (20.12.). Vstupenky na koncerty sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk, kde nájdete tiež aktuálne informácie ohľadne režimu konania jednotlivých koncertov.

Robo Opatovský - Šťastné a veselé Tour 2021:

6. 12. - Trenčín, Piano Club (režim OTP - môže sa podľa situácie zmeniť)
13. 12. - Trnava, Kino Hviezda (režim KZ)
20. 12. - Bratislava, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu (režim KZ)

Všetky koncerty začínajú o 19:00.

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Robo Opatovský