Skupina Para vydá začiatkom februára po šiestich rokoch svoj nový radový album s názvom Pre všetko okolo nás. Bude obsahovať desať skladieb a kapela ho pokrstí na dvoch veľkých koncertoch v bratislavskom STARS auditoriu.

Prvý zverejnený termín sa vypredal za sedem dní, preto sa kapela rozhodla pridať ešte jeden špeciálny koncert. Ten sa uskutoční o deň skôr, 4. apríla 2024. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Para je na hudobnej scéne už skoro tri desaťročia. Za ten čas sa stala rešpektovanou kapelou, ktorej živelné koncerty plné radosti a nespútanej energie sú oslavou nielen hudby samotnej, ale aj priateľstva a vzájomnej symbiózy, úcty a rešpektu všetkých ľudí v danom čase a priestore. Toto všetko si uvedomujú aj ich dlhoroční fanúšikovia, vďaka ktorým sa prvý zverejnený koncert s krstom nového albumu vypredal za pár dní.

"Sme veľmi vďační za každého jedného nášho fanúšika. S takýmto expresným vypredaním koncertu sme veru nepočítali. Rozhodli sme sa preto pridať ešte jeden špeciálny koncert, na ktorom zahráme nielen piesne z nového albumu, ale aj to najlepšie z histórie kapely. Bude to dlhý večer, na ktorý veríme, že nikto z nás nezabudne," teší sa skupina Para.

Ôsmy štúdiový album Pre všetko okolo nás, ktorý bude obsahovať desať piesní vrátane hitu To okolo nás, plánuje kapela vydať 12. februára. Kto novinku, ktorá vyjde na CD i vinylovej platni, pokrstí, skupina drží doposiaľ v tajnosti. "Krstiť sa bude na oboch koncertoch. Mená krstných rodičov však zámerne ešte neprezradíme. Chceme, aby to bolo prekvapenie. Ale napovieme, že niektorí z krstných rodičov si s nami niektorú skladbu možno aj zahrá alebo zaspieva," poodhalili členovia Pary.

Koncerty skupiny Para v STARS auditoriu v Bratislave:

  • 4. apríla (20:00) – vstupenky
  • 5. apríla (20:00) – vypredané

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Marek Kučera. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Para