Fanúšikovia skupiny Pary sa tento rok konečne dočkajú. Po šiestich rokoch od poslednej radovej nahrávky Našou krajinou vydá nový štúdiový album s názvom Pre všetko okolo nás. Skupina ho plánuje pokrstiť na veľkom koncerte, ktorý sa uskutoční 5. apríla v bratislavskom STARS Auditoriu.

Lístky na koncert sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Para na novom albume pracuje s určitými prestávkami už od vydania spomínaného albumu Našou krajinou. Za ten čas stihla zverejniť viacero singlov vrátane úspešnej skladby To okolo nás (2022), ktorej záverečné slová textu sa stali inšpiráciou aj pre názov nového albumu.

"To okolo nás bol prvý singel z dosky, ktorý veľmi v spoločnosti zarezonoval. Okolo nás sa dejú rôzne veci, okolo nás sú ľudia, ktorých milujeme, okolo nás je prostredie, ktoré vytvárame a v ktorom chceme žiť – jednoducho, myšlienka "pre všetko okolo nás" približuje charakter celého nového albumu. Je v ňom všetko, čím sme i čím by sme chceli byť," prezradil Lasky, ktorého doplnili ďalší členovia Pary: "Je to nielen záverečná veta našich ostatných koncertov, ktorú spoločne s ľuďmi spievame, ale je to i určitá výzva na staranie sa o veci a ľudí vôkol nás."

Veľa energie, veľa kamarátov a veľa Pary

Ôsmy štúdiový album, ktorý bude obsahovať desať piesní, plánuje kapela vydať 12. februára. Ďalšími singlami, ktoré kapela vydala v roku 2023, sú piesne Pre tých čo ostali a Na ceste. Aj tie značia, že hlavnou témou albumu Pre všetko okolo nás je spolupatričnosť, empatia a dobro nielen vo vzťahu k najbližším ľuďom, ale aj v rámci širšej komunity a spoločnosti, v ktorej žijeme.

Všetky skladby z novinky Para predstaví naživo na špeciálnom bratislavskom koncerte 5. apríla o 20:00 v STARS auditoriu, ktorého súčasťou bude i krst novinky. "Okrem nových skladieb, na ktorých live prevedenie sa už veľmi tešíme, zaznie na koncerte aj výber toho najlepšieho z histórie skupiny. Bude to dlhý koncert s krásnou svetelno-vizuálnou šou. Veľa energie, veľa kamarátov a veľa Pary," teší sa na koncert Lasky.

"Dlho sme v Bratislave nehrali samostatný koncert, a preto sa na tento veľmi tešíme. Na to, ako ľuďom zahráme známe ale i nové skladby. Bude to pre nás zároveň aj určitý test, podľa ktorého zistíme ako jednotlivé nové piesne naživo fungujú. Nechceme nič podceniť, na vizuálnej i dramaturgickej stránke koncertu tvrdo pracujeme. Príde aj skvelý krstný otec, ktorého meno zatiaľ neprezradíme," doplnil Matúš Vallo.

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na dvojhodinovú šou, počas ktorej zaznie okrem mnohých hitov aj spomínaný singel To okolo nás. Poslucháči Rádia_FM pieseň v ankete Radio_Head Awards zvolili za Skladbu roka 2022, medzi najhranejšie však patrila aj v mainstreamových rádiách, a tak si jej autori nedávno prevzali aj cenu SOZA za Najhranejšiu skladbu roka 2022. Na festivale Grape hrali členovia Pary túto skladbu takmer desať minút, počas ktorých spolu s Janou Kirschner a Matejom Starkovom aj zišli z pódia medzi ľudí (viď video vyššie). Či sa im v Bratislave podarí túto minutáž prekonať, sa dozviete už začiatkom apríla v STARS auditoriu.

Vstupenky: Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér skupiny Marek Kučera. Správu sme upravili a doplnili.