V piatok 22. septembra vyjde prvý dlhohrajúci album kapely Craggy Collyde s názvom The House Next Door. Na trh ho uvedie v rakúskom hudobnom vydavateľstve Mai Lei Bel, s ktorým skupina tento rok začala spoluprácu. Jeho vydanie budú sprevádzať aj dve akcie v Brne (v piatok 22. 9.) a v Bratislave (v sobotu 23. 9.), na ktorých kapela album pokrstí.

Craggy Collyde vstúpili na scénu ešte ako duo frontmana Craggyho a bubeníčky Veroniky v roku 2018. Prvý sedempalcový singel Sorry Now s energickou B-stranou Go Ahead and Break Me bol v roku 2020 nasledovaný desaťpalcovým EP Wrapped Up in Ribbons so šiestimi pesničkami, na čele s Don't Put Me Down, ktorá sa čoskoro stala obľúbenou koncertnou hitovkou. Onedlho potom sa ku kapele pridal basgitarista Tomáš "Faky" Faktor (ex-Princovia).

Tak ako tieto predchádzajúce nahrávky, aj nový album kapela nahrala v Brne v štúdiu Reset u Romana Kašníka. Ponúka na ňom mix alternatívnych rock'n'rollových piesní s atmosferickými a pomalšími baladami, ku ktorým si kapela prizvala aj hudobné hostky – violončelistku Katarín Zima z Bratislavy na temnú Buried at Sea a klaviristku Petru Čtveráčkovú z Prahy na záverečnú I Know It’s Over

"Na albume je 11 pesničiek, z ktorých väčšinu budú ľudia poznať z koncertov. Mnohé z nich sme plánovali s Craggym nahrať už od našich začiatkov ešte v roku 2017. Avšak nachádzajú sa tam aj nové, doposiaľ nehrané pesničky. Napríklad titulnú The House Next Door sme zatiaľ na koncertoch nehrávali," hovorí bubeníčka Veronika. "Album je výsledkom nášho dlhodobého tvorivého procesu a snažili sme sa na ňom náš zvuk posunúť zase o kúsok ďalej od jednoduchého punku či rock'n'rollu – ktoré však stále máme radi! Koniec koncov to dokazuje aj prvý singel z albumu," dodáva frontman Craggy.

Kapela vydanie albumu The House Next Door oslávi na dvoch koncertoch spojených s krstom – v piatok 22. septembra o 19:00 v Brne v kaviarni Flexaret a o deň neskôr v Bratislave v Rómerovom dome, kde sa akcia uskutoční už od 16:00. Koncertu a krstu bude predchádzať burza vinylových platní v réžii hudobného obchodu Vinylové platne.

Redakciu Hudba.sk informovala Veronika z Craggy Collyde. Správu sme upravili.